12. martā Liepājas amatieru futbola čempionātā lielā fināla diena; pusfinālos pārsteidz Priekule un Vaiņode

Svētdien, 5.martā, tika aizvadīti Liepājas pilsētas amatieru telpu futbola čempionāta pusfināli. Aizvadītās spēles atzīstamas par īpaši spraigām un neiztika arī bez pārsteigumiem. Par A līgas finālistēm kļuva “TEM/LV Agroo” un “Priekule/Ruģi”, bet B līgas finālā šķēpus krustos “RT Metāls” un “Vaiņode/Daiļrade koks”.

Svētdiena iesākās ar vienu no A līgas pusfināliem, kurā tikās “TEM/LVAGROO” un “FK Blaķene”. Pēc “TEM/LV Agroo” vārtsarga kļūdas, rezultātu atklāja “FK Blaķene” pārstāvis Edgars Freimanis. Prieki blaķeniešiem gan nebija ilgi – pāris minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja pretinieku komandas spēlētājs Dmitrijs Kozlovskis. Spēles laikā “TEM/LV Agroo” pat izdevās gūt ļoti komfortablu pārsvaru izvirzoties vadībā pat ar 7 – 3. “FK Blaķene” gan rokas nenolaida un atspēlējās pat līdz 7 – 6. Lai gan pēdējās minūtēs ofensīva no viņu puses bija vairāk kā acīmredzama, gūt vārtus viņiem neizdevās, kā rezultātā finālā iekļuva “TEM/LV Agroo”, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas amatieru futbola čempionāta organizatore Sanda Iesalniece.

Kā nākamie laukumā devās B līgas pusfinālisti “RT Metāls” un “A.B.A.kompānija/Latiron”. Sandis Vārpiņš (“RT Metāls”) jau spēles 8.minūtē izvirzīja vadībā savējos, pēc tam arī pašam pārsvaru dubultojot. Jāatzīst gan, ka “A.B.A.kompānija/Latiron” veidoja ļoti labus un bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem, tomēr viņus pievīla nespēja savas iespējas realizēt. Vienus vārtus gan atgūt izdevās spēles 36.minūtē precīzam esot Imantam Moskovecam. Mešanās atspēlēties un cenšanās izlīdzināt spēles rezultātu, tomēr rezultējās ar vēl vieniem zaudētiem vārtiem, spēles beigu rezultātu 3 – 1 un “RT Metāls” ceļazīmi uz finālu.

Īsts Dienvidkurzemes novada derbijs izvērsās “Priekule/Ruģi” un “FK Nīca/OtankiMill” duelī. Pēc ātri gūtiem Emīla Knapša (“Priekule/Ruģi”) diviem vārtiem, “FK Nīca/OtankiMill” tika saņēmuši aukstu dušu pēc kuras arī metās atspēlēties. Atspēlēšanās gan nerezultējās izmaiņās uz tablo par labu nīceniekiem, bet priekulnieki savas pretuzbrukuma iespējas izmantoja kvalitatīvi – vienā brīdī uz tablo spēles rezultāts vēstīja pat 4 – 0. “FK Nīca/OtankiMill” izmantoja iespēju vārtsargu nomainīt pret laukuma 5.spēlētāju, kas nesa arī “augļus” – rezultāta starpība tika samazināta pat līdz 4 – 3. Veiksme un labas aizsardzības darbības ļāva noturēt “Priekule/Ruģi” rezultātu līdz spēles beigām nemainīgu, pārsteigt “FK Nīca/OtankiMill”, kā arī pievienoties “TEM/LV Agroo” finālā.

Ne mazāk aizraujoša izvērsās B līgas otrā pusfināla spēle starp “Liepaja Beach cafe” un “Vaiņode/Daiļrade koks”. Nepārspējams šajā spēlē bija Jānis Tomass, kas “Vaiņode/Daiļrade koks” izvirzīja 3 – 0 vadībā. Regulārā čempionāta B līgas uzvarētāji “Liepāja Beach cafe” pēc pretinieku trieciena gan spēja saņemties – atspēlēti divi vārti un rezultāta starpība sadeldēta līdz 3 – 2. Līdzīgi kā dienas iepriekšējās spēlēs arī šajā “Liepaja beach cafe” pietrūka laika, lai atspēlētos pilnībā, kas rezultējies ar pirmo piedzīvoto zaudējumu čempionātā. Pārsteidzoši finālā iekļuvusi “Vaiņode/Daiļrade koks”, kas finālā mērosies spēkiem ar “RT Metāls”.

Fināli tiks aizvadīti 12.martā, Liepājas Olimpiskajā centrā, jau sākot no plkst. 10:00. Dienas pirmajā daļā tiks noskaidrotas 5./6.vietas ieguvējas gan B līgā, gan A līgā, kam sekos fināli B līgā, kā arī B līgas apbalvošana. Dienas noslēgumā “saldais ēdiens” un čempionu kronēšana A līgā. Jāatzīmē, ka visas dienas laikā par atmosfēru rūpēsies izklaides uzņēmums “Izsauc ballīti”, kā arī netiks aizmirsts par jaunāko paaudzi – darbosies “bērnu stūrītis”.