Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

20 interesantas dāvanas bērniem, kas patiks labāk par rotaļlietām

Lietas, kuras mūsu bērni izaugot atcerēsies, noteikti nebūs rotaļlietas, kuras viņi saņema Ziemassvētkos. Tie būs priecīgi notikumi, piedzīvojumiem pilni ģimenes ceļojumi, jautras rotaļas un smieklīgi atgadījumi. Tāpēc svētkos ir svarīgākais nevis tas, ko viņi saņem, bet ar ko sagaida un pavada svētkus, jo pozitīvā pieredze radīs siltas un jaukas atmiņas uz visu turpmāko bērna mūžu. Kā sagādāt pietiekami interesantas dāvanas bērniem, lai viņiem tiktu gan prieks, gan vērtīga pieredze?

Bērniem ir nepieciešams rotaļāties, spēlēt lomu spēles, likt puzles un kopumā attīstīties daudzpusīgi. Tomēr, ja pērn dāvinātās mašīnas un lelles skumst mantu kastēs, tad, visticamāk, tās nerosina bērnā interesi uz ilgstošām rotaļām. Kuras ir tās dāvanas bērniem un cik daudz ir tās dāvinātās lietas, kas tiek bieži pārcilātas un ar prieku lietotas? Atskatoties uz pilnām rotaļlietu kastēm, varbūt dāvanu vietā mēs varam pasniegt arī savādākas lietas – interesantus notikumus, pasākumus, aktivitātes un kopā pavadīto laiku? Ja tā nav dāvana zīdainim, tad var droši ņemt rokās izdomu un radošu pieeju dāvanas sagatavošanā bērniem.

Ieskatīsimies, kādas dāvanas meitenēm un zēniem varam sarūpēt svētkos, neielūkojoties rotaļlietu nodaļā!

 1. Kino biļetes
 2. Ģimenes abonements vai kādas vietas apmeklējumam: zooloģiskais dārzs, muzejs, baseins, brauciens ar vilcienu vai pat abonements atrakciju parka apmeklējumam.
 3. Īpašs ceļojums uz izvēlēto vietu vai pilsētu.
 4. Grāmatas vai bibliotēkas abonements ar iespēju ņemt grāmatas uz mājām.
 5. Kempinga piederumi vai citi ceļojumam piemēroti atribūti. Varbūt savos sarakstos varat iekļaut guļammaisus un lielāku ģimenes telti?
 6. Biļetes uz īstu koncertu. Iespējams, tas būs pirmais koncerts viņa mūžā!
 7. Biļetes uz sporta sacensībām. Atbalstiet savu mīļāko komandu īstā stadionā vai hallē!
 8. Aktivitātes kopā ar ģimeni — atrakciju parks, pilsētas svētki, keramikas kursi, pārgājieni, klintskāpšanas nodarbības, slidošana, slēpišana, boulings, izjādes ar zirgiem, brauciens ar kvadracikliem, skrituļslidošana utt.
 9. Mūzikas instruments un individuālās mūzikas nodarbības
 10. Žurnāla abonements. Žurnāli ir pieejami ikvienam vecumam! “Pūcīte”, “Ilustrētā Junioriem”, “Avene”, “Spicīte”, “National Geographic Little Kids” un citu lielisku žurnālu abonementi ir pieejami online.
 11. Rotaļu telts, vigvams vai mājiņas celšanas piederumi — bloki, segas, audums un jūsu fantāzija! Šādas rotaļas bērniem nekad neapnīk.
 12. Arheologa piederumu komplekts. Jūs varat nopirkt gatavu vai izveidot pats no saimniecības un būvniecības precēm!
 13. Mākslas piederumi un/vai meistarklase — piederumi mākslas daiļradei ir piemēroti jebkura vecuma bērniem. Rosiniet savā bērnā mīlestību pret mākslu, liekot lietā savu radošumu un iztēli. Jūs varat kopā doties arī uz kādu mākslinieku darbnīcu vai apmeklēt mākslas muzeju.
 14. Biļetes uz izrādi, iestudējumu vai operu.
 15. Āra aktivitāšu aprīkojums – šķēršļu trase, batuts, rāpšanās virve, divriteņi un citas izklaides, ko var baudīt visa ģimene kopā. Darbojoties kopā ar bērnu, jūs paši gūsiet daudz skaistu mirkļu, kā arī rādīsiet visīstāko saliedētas un laimīgas ģimenes piemēru, pēc kuras jūsu bērni tieksies vēlāk.
 16. Izgatavojiet paši savas kartītes personīgajam laikamar tēti un mammu! Var norādīt laiku, cik bērns var pavadīt tikai ar vienu vai otru vecāku, vai arī uzrakstīt konkrētu aktivitāti, kuru bērns var izvēlēties veikt tikai ar kādu no jums, piemēram, aiziet ieēst saldējumu ar tēti uz parku.
 17. Lukturīši. Praktiska un ļoti interesanta dāvana, kas izklaidēs jebkuru bērnu!
 18. Kuponi izbraucieniem uz īpašām vietām, piemēram, vēlajām brokastīm restorānā, pārgājienam svētdienā, braucienam uz akvaparku, uz batutu parku vai diena atrakciju parkā “Brigāde”.
 19. Ģimenes atvaļinājums vai mini ceļojums.
 20. Tematiskie vai karnevāla kostīmi, maskas ir izcila atribūtika bērna fantāziju izspēlei.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.