Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

30. Zvaigžņu festivālā solo koncertu sniegs Aleksandrs Meļņikovs

Publicitātes foto
  1. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, ko tradicionāli, sākoties pavasarim, rīko Liepājas Simfoniskais orķestris, unikālu solo koncertu sniegs izcilais krievu pianists Aleksandrs Meļņikovs.
  2. martā pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Zvaigžņu festivāla labākajās tradīcijās klausītājiem būs iespēja baudīt klaviermūzikas vakaru. Pasaulē augstu vērtētā pianista Aleksandra Meļņikova sniegumā skanēs franču komponistu mūzika: Kloda Debisī prelūdijas, kā arī Hektora Berlioza “Fantastiskā” simfonija leģendārā ungāru komponista un pianista Ferenca Lista pārlikumā klavierēm, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Pasaulē plaši pazīstamais krievu pianists Aleksandrs Meļņikovs, kura uzstāšanos raksturo inteliģence, jutīgums pret smalkām detaļām, perfekcija un pārsteidzošs vēstījums, ir vairāku konkursu laureāts un mūzikas balvu ieguvējs, tostarp saņēmis prestižās “Echo Klassik”, “Gramophone” balvas un daudzas citas, kā arī ticis nominēts “Grammy” mūzikas balvai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālam izvēlēto koncertprogrammu pianists raksturo sekojoši: “Debisī prelūdijas ir tik labas, cik vien laba var būt klaviermūzika. Es nedomāju, ka ir daudzas citas klavierēm rakstītas kompozīcijas, kas sasniedz šādu pilnības līmeni.

Savukārt Berlioza Fantastiskā simfonija ir viens no neatkarīgākajiem, drosmīgākajiem un elpu aizraujošākajiem skaņdarbiem. Ir prātam neaptverami apzināties, ka šis darbs tika uzrakstīts tikai pāris gadus pēc Bēthovena nāves. Mūzikas valoda ir patiesi revolucionāra un pat zināmā mērā neērta. Tas vien jau ir neticams fakts, ka tobrīd jaunajam Listam ir ambīcijas un prasmes pārveidot to par klavieru partitūru. Lai gan mūsdienās reti atskaņots, šis skaņdarbs ir kā piemineklis gan Berlioza radošajam ģēnijam, gan Lista neierobežotajām pianisma iespējām un kvalitātēm.”

Aleksandrs Meļņikovs ir skolojies Maskavas konservatorijā pie Ļeva Naumova, kuru mēdz dēvēt par krievu klavierspēles skolas krusttēvu. No ievērojamākajiem konkursiem, kur pianists guvis uzvaras, ir pieminami prestižais Roberta Šūmaņa konkurss Cvikavā un Karalienes Elizabetes konkurss Briselē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīvi, ar kuriem uzstājas visbiežāk, ir Freiburgas Baroka orķestris, Berlīnes Senās mūzikas akadēmija un Teodora Kurendza vadīto “MusicAeterna”, ar ko Eiropas turnejas ietvaros 2017. gadā Meļņikovs koncertējis arī Rīgā.

Mākslinieka iespaidīgā diskogrāfija izpelnījusies daudz atzinīgu atsauksmju un apbalvojumu, tostarp “Gramophone” balvu par Bēthovena sonāšu vijolei un klavierēm albumu, ko ierakstījis kopā ar Izabellu Faustu. Par Šostakoviča prelūdiju un fūgu ierakstu ieguvis vairākus apbalvojumus, turklāt tas iekļuvis BBC mūzikas žurnāla 50 visu laiku labāko ierakstu sarakstā.

Pianista interese par klavieru un to priekšteču īpašībām dažādos vēsturiskajos periodos rezultējusies oriģinālā instrumentu kolekcijā, kuru šosezon pianists izrāda koncerttūrē ar nosaukumu “Many pianos”, dažādu laikmetu skaņdarbus spēlējot uz attiecīgo laikmetu instrumentiem.

Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 2022. gada 4. līdz 12. martam norisināsies jau 30. reizi. Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotie pavasara mūzikas svētki piecos koncertos pulcēs izcilus dažādu žanru mūziķus un piedāvās jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumus. Festivālā uzstāsies tādi Latvijā un ārpus valsts robežām pazīstami solisti kā ērģelniece Iveta Apkalna, pianisti Reinis Zariņš un Aleksandrs Meļņikovs, flautiste Dita Krenberga, vijolniece Vineta Sareika, operdziedātāja Hibla Gerzmava, kā arī stīgu kvartets no Lielbritānijas “Albion Quartet”. 30. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Liepājas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds un fonds “Uniting History”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.