Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

73% vecāku atzīst, ka viņu bērni guvuši traumas

Foto – Pixabay

73% vecāku atzīst, ka viņu bērni guvuši traumas, liecina kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” sagatavošanā veiktās aptaujas dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja akcijas rīkotāji, janvārī tika aptaujāti 1002 vecāki, kuriem ir 18 līdz 49 gadi un viens vai vairāki bērni. Aptaujā secināts, ka 73% šo ģimeņu bērnu guvuši kāda veida traumu. Savukārt 59% vecāku atzina, ka viņu bērnu piedzīvotās traumas smagums licis vērsties pēc palīdzības tuvākajā traumpunktā.

44% pētījuma dalībnieku atzina, ka būtu nepieciešams gūt vairāk informācijas par to, kā novērst bērnu traumatismu, tādēļ kampaņas laikā tiks īstenoti dažādi izglītojoši pasākumi visā Latvijā.

Ņemot vērā augsto bērnu traumatismu Latvijā, Veselības ministrija (VM) sākusi sabiedrības informēšanas kampaņu “Pārvērt pārdrošību par drošību!”. Tās laikā no šodienas līdz 2023.gada vidum notiks izglītojoši pasākumi bērniem un vecākiem par traumatisma riska faktoriem un to novēršanu.

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.