Svētdiena, 31. maijs
Alīda, Jūsma
weather-icon
+11° C, vējš 0.89 m/s, Z vēja virziens
ReKurZeme.lv bloku ikona

Par ko runājam tīmeklī?

Bels sajūsmina “tvitervidi”
Jaunu sezonu Latvijas Televīzijā sācis raidījums “Viens pret vienu”, kurā piedalījās rakstnieks un bijušais Augstākās Padomes deputāts Alberts Bels. Rakstnieks pauda savu viedokli bēgļu jautājumā, komentēja latviešu emigrāciju uz citām valstīm un “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas uzvedību pensionāru piketa laikā.

“Tvitera” lietotāji pozitīvi izteicās par rakstnieka teikto, un vairums piekrita viņa viedoklim. Latvijas Reģionu Apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (@MartinsBondars) lakoniski raksturo interviju: “Bels spridzina!”. Žurnāliste Aija Kinca (@AijaKinca) citē A. Bela izteikumus: “Alberts Bels pašlaik @ltvzinas 1:1! Lielisks! Par ūjināšanu… Ja Āboltiņa būtu gotiņu ganībās… :).”
Portāla “draugiem.lv” runasvīrs Jānis Palkavnieks (@Palkavnieks) neizprot A. Bela aicinājumus medijos vairāk pievērst uzmanību pozitīvajām ziņām: “Alberts Bels ļoti viedi runā un vērtē situāciju, bet kāpēc bija jāsāk ar “medijos vajag vairāk pozitīvas ziņas”? Taka propagandu vai ko?”. Mūziķis Guntars Račs (@MicRec) vēlētos, lai politikā būtu vairāk tādu cilvēku: “Labs mums tas Alberts Bels. Kaut vairāk tādu cilvēku būtu un viņiem vairāk iespēju ietekmēt procesus.”
Jauniešu Saeimas deputāte Kristiāna Ošupe (@KristianaOsupe) visiem iesaka noskatīties raidījumu: “Alberts Bels – Latvijas inteliģences paraugs. Visiem iesaku noskatīties viņa interviju.”

Svētkus slavē un peļ
Portāla apmeklētājus vienaldzīgus nav atstājuši arī aizvadītie svētki novados – Grobiņā notikušais motofestivāls “Seeburg Bikerland” un Bernātos jau tradicionālais “Čiekurkauss”.

Par “Seeburg Bikerland” iedzīvotāji ir pozitīvās domās, lai gan dažiem nav paticis troksnis: “Ļoti labs pasākums! Moči, rūkoņa, meitenes, azarts, adrenalīns..utt., viss ok!”, “Feins pasākums, vienīgi pa nakti gan viņi varēja nebraukāt ar močiem, pārāk skaļi.”, “Super pasākums, ļoti patika.”, “Moču triku šovs bija ģeniāls…Mutes vaļā visiem.”. Nepopulārs ir ieraksts: “Šitie klauni dzēra un ālējās līdz rītam…”. Kāds gan uzlūdz šī komentāra autoru piebiedroties ballītei: “Varēji piebiedroties. Mocisti nav skopi. Būtu ielējuši…un tad pēc otrā alus kausa viss Tev ļoti patiktu.”
Komentējot Nīcas novada vasaras lielāko pasākumu, “Čiekurēns” raksta: “Atļaušos izteikt viedokli, ka ne jau masā slēpās šī pasākuma burvība. Šobrīd tas ir daudz neinteresantāks nekā pirms trim četriem gadiem”. “Organizators” atbild: “Piekrītu par masām, bet ļoti daudzi par pasākuma interesantumu izteica apgrieztu viedokli, t.i, ka ar katru gadu paliek labāks. Bet tas, protams, ir tīri subjektīvi, katram savs.” Tāpat: “Viss var būt, bet šis bija ģimenisks pasākums, kuru pavadīja sportiskās aktivitātes dziļā amatieru līmenī, vismaz pirmsākumos, bet bildēs šķiet, ka Liepājas futbola klubs ņēmis dalību.”

Dabas fondu “noper”
Portālā “Rekurzeme” lielu iedzīvotāju sašutumu izraisījis aizvadītās nedēļas nogalē Papes dabas parkā notikušais ugunsgrēks. Eļļu ugunij pielēja tas, ka nelaime izcēlās laikā, kad Pasaules Dabas Fonds rīkoja iepriekš saskaņotu krūmu izciršanas talku, kuras laikā aizdegās kādas salas niedres.

Pasaules Dabas Fonds gan izplatīja oficiālu atvainošanos Nīcas un Rucavas novada iedzīvotājiem, skaidrojot, ka nekāds postījums dabai nav nodarīts, un viss ticis kontrolēts, taču ieraksti tīmeklī nav atbildīgajiem glaimojoši. Populārākie ieraksti – “Ir, ir kaitējums. Putnu mājvietas iznīcinātas. Ogles lidoja privātsētās. Vietējie šašliku nevar cept, ka tik kaut kur uguns neiemetas, bet te visu ezeru gandrīz nosvilina. Un vēl ar atļauju.”, “Visu svētdienu smirdēja pēc deguma. Vēja nestas niedru plēnes lidoja ļoti tālu un varēja izraisīt lielāku ugunsgrēku. Cilvēkiem nevajadzētu palikt vienaldzīgiem par notikušo un veidot komisiju, lai izmeklētu šo lietu un sauktu pie atbildības inspektorus, kas veikuši šādu dedzināšanu.”, “Kas maksā par ugunsdzēsēju skriešanu uz Papi? Vai Dabas pārvalde šajā karstumā atļauj dedzināt?”, “Kaut kāds stulbums, ko te taisnojas un atvainojas? Domājat taču, ko darāt šai karstumā!”, “Neviens tak sodus šiem neliks! Nākamgad uzdzīvos atkal!”.

Medūzas vairāk nekā cilvēku
Pēdējās nedēļas laikā iedzīvotāji sociālajos tīklos steidz dalīties ar bildēm, kurās redzamas pludmalē izskaloto medūzu masas. Par to pārliecinājās arī “Kursas Laiks”, turklāt medūzu kā biezs ir plašā teritorijā.

Cik cilvēku, tik viedokļu. Sociālajos tīklos medūzas sauc gan par brīnumiņiem, gan pļeckām. Daži ieraksti: “Esmu jau mājās, lieliski pavadīta diena, foršs, bet auksts ūdens un salasītas medūzas”, “Pludmalē tādu pļecku diezgan daudz”, “Tieši tik fuuuuuuuuuiiiiiii šobrīd izskatās Liepājas pludmalē.”, “Pilns krasts mazu brīnumiņu.”
Daudzi nav informēti, vai šie ūdens iemītnieki ir kaitīgi veselībai. Atbildot vienā vārdā – nav. To atzīst Latvijas Universitātes bioloģijas katedras vadītājs Voldemārs Spuņģis. Kā skaidroja biologs, Baltijas jūra ir specifiska, jo ūdens tajā nav ļoti sāļš. Vienīgās medūzas, kas ir pielāgojušās un var izdzīvot Baltijas jūrā, ir Ausainās aurēlijas. Šīs medūzas ir cilvēkam pilnīgi nekaitīgas. Ja kādreiz Baltijas jūrā nākas saskarties ar šādu dzīvu medūzu un pieskarties tai, var gan rasties nepatīkamas sajūtas, kas līdzinās nātres dzēlienam.

ReKurZeme.lv bloku ikona Komentāri

ReKurZeme.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.