Piektdiena, 13. marts
Ernests, Balvis
weather-icon
+13° C, vējš 1.34 m/s, D-DR vēja virziens
ReKurZeme.lv bloku ikona

Sumbrus gaida “mājās”

Papes dabas parkā darbinieki labo žogus, uzstāda jaunas informācijas zīmes un ik pa laikam pārbauda, vai savā aplokā nav atgriezušies izmukušie sumbri.

“Tepat pa Kalnišķiem viņi dzīvojas,” saka Papes dabas parka projektu direktors Ints Mednis par janvārī no aploka izmukušajiem sumbriem. Pārplūdušo teritoriju deviņi dzīvnieki, visticamāk, atstājuši, atrodot kāda izgāzta koka pārrauto iežogojumu.
123 hektāru lielo sumbriem atvēlēto teritoriju ietver 40 kilometru un 200 metru garš žogs. “Katru dienu to pārbaudīt nevaram,” skaidro I. Mednis.

Šī nav pirmā reize, kad sumbri izmūk no aploka un kļūst par īstiem savvaļas dzīvniekiem. Divus pusaugu bullēnus Dabas parka darbiniekiem izdevies notvert, un tie mitinās Grobiņā, “Jura staļļos”.

“Brīvībā ir viens lielais bullis, viens pērnais bullēns, trīs govis un divas teles,” uzskaita I. Mednis. Dzīvnieki pagaidām aplokā paši neatgriežas, jo tur vēl esot pārāk slapjš. Pie aploka vārtiem gan iekšpusē, gan ārpusē tiekot likts siens, burkāni un sāls.

“Domāju, ka pārāk lielu postu apkārtējiem iedzīvotājiem sumbri nav nodarījuši. Pagaidām ir sūdzība par izmīdītu zemeņu stādījumu,” saka I. Mednis un spriež, ka līdz aprīļa beigām zeme būs apžuvusi, žogi salaboti un no Grobiņas varēs vest “mājās” arī tur izmitinātos dzīvniekus.

“Gaidot tūrisma sezonu, kārtējo reizi atjaunojam arī informācijas stendus dabas parkā. Pa ziemu tie atkal stipri sabojāti. Pie rokas nevienu noķēruši neesam, tādēļ nevaram spriest, vai vainīgi vietējie jaunieši vai iebraucēji, bet norādes sabojātas tiek regulāri. Esam spiesti tās atjaunot pat trīs reizes gadā.”

ReKurZeme.lv bloku ikona Komentāri

ReKurZeme.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.