Pagājušā gada 2.septembrī ap pulksten 22.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Vaiņodē, kādā īpašumā divām personām tika nodarīti miesas bojājumi. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un aizturēja vienu no trim vīriešiem, taču divi vīrieši ar gūtajām traumām tika nogādāti medicīnas iestādē, kur pēc atveseļošanās varēja doties mājup.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un, veicot procesuālās darbības, noskaidroja, ka diviem vīriešiem kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlās konflikts, kuru izšķīra trešais vīrietis. Nedaudz vēlāk konfliktā iesaistītais ienāca istabā, rokās turot nazi, piegāja pie vīrieša, kurš bija apgūlies gultā un iedūra viņam aptuveni deviņas reizes galvā un ķermenī. Arī šoreiz trešais vīrietis iejaucās un pārtrauca uzbrukumu, taču uzbrucējs iedūra viņam kaklā, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.
Likumsargiem ierodoties notikuma vietā, vīrietis bija paslēpies skapī un tika aizturēts. Nākamajā dienā Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas arī ticis izdarīts. Aizdomās turētais jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā – dažus mēnešus pirms šī nozieguma izdarīšanas viņš atbrīvojies no apcietinājuma, izciešot sodu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas vērsts pret personas veselību.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Saskaņā ar Krimināllikumu, par slepkavības mēģinājumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, savukārt par uzbrukumu personai sakarā ar tās līdzdalību noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteikts tiesa.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.
Reklāma