Liepājas teātris – kā pirmais no teātriem – 2023. gada maijā ieguva statusu “Ģimenei draudzīga darbavieta”.
“Šī statusa saņemšana nodrošināja iespēju piedalīties Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga darbavieta” grantu konkursā, kurā arī tika atbalstīts teātra projekts “Labi būt!”, kas deva iespēju organizēt dažādas aktivitātes, lai rūpētos gan par darbinieku labbūtību, gan darba un privātās dzīves līdzsvaru,” portālam “ReKurZeme” stāsta Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.
Pateicoties iegūtajam finansējumam oktobrī teātrī notika gan trīs iedvesmas lekcijas, gan trīs radošās darbnīcas, kā arī Ģimenes diena teātra darbiniekiem. Radošās darbnīcas tika rīkotas ar mērķi, lai darbinieki iepazītu jaunas radošās metodes un iedvesmotos tās izmantot savā ikdienā. Keramikas darbnīcā Antras Mazikas vadībā tika veidotas skaistas un prakstiskas lietas, teātra galdnieka Jāņa Enkuzena vadībā notika daiļkrāsošana ar krītiņiem uz tāfeles pamata, savukārt Ģimenes dienā kopā ar maziem un lieliem zvēru maskas veidoja teātra butafore Eva Pempere.
Iedvesmas lekcijā “Miera joga un čella meditācija” darbinieki varēja ļauties iekšējā miera meklējumiem veselīgas kustības pasniedzējas Ilzes Jēčes un mūzikas terapeites apmācībā esošās Ievas Šķenderes vadībā; izzinošu pēcpusdienu nodrošināja filozofijas doktors, LU vadošais pētnieks Ģirts Jankovskis lekcijā “Aizspriedumu analīzes – jaunais fenomens”; savukārt organizāciju psiholoģe, supervizore un mācību trenere Lauma Žubule vadīja lekciju “Cik svarīga man ir pašam sava labsajūta un kāda tai jēga?”.
Savukārt Ģimenes diena tika rīkota ar mērķi darbiniekiem nodrošināt iespēju teātrī pavadīt laiku ar saviem ģimenes locekļiem. Visas dienas laikā teātrī notika dažādas aktivitātes – darbnīcas, trako profesoru eksperimenti bērniem, sausā ledus šovs, darbojās foto kaste u.c.
“Ņemot vērā labās atsauksmes no darbiniekiem, varam teikt, ka pirmais Labbūtības dienu cikls teātra komandai ir izdevies. Patiess gandarījums bija piedzīvot mirkli, kad darbinieki vērsās ar savu iniciatīvu vadīt radošās darbnīcas kolēģiem. Kopā sadarbojoties, tika radīta iespēja darbiniekiem piedalīties galdnieka Jāņa Enkūzena daiļkrāsošanas darbnīcā un butafores Evas Pemperes masku darbnīcā. Tā bija lieliska iespēja iepazīt jaunas radošās metodes un izcelt un pamanīt kolēģu talantus. Šādas kopīgas aktivitātes un pozitīvā pieredze veido un stiprina attiecības, un iedvesmo arī turpmāk organizēt aktivitātes, lai rūpētos par darbinieku labbūtību,” norāda Ieva Dzerkale, Liepājas teātra personāla direktore un šī projekta vadītāja.
Foto – Armands Kaušelis
Reklāma