Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītais aprīlis bijis astotais siltākais novērojumu vēsturē

Aizvadītais aprīlis bijis astotais siltākais novērojumu vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprīļa vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +7,2 grādi, kas ir 1,1 grādu virs mēneša normas. Tik silts aprīlī bija arī 1994., 2008. un 2014.gadā, vēsta LETA.

Mēneša laikā tika reģistrēti 74 jauni diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi, no tiem 73 – mēneša pirmajā dekādē. Līdzšinējais 10.aprīļa diennakts maksimālās gaisa temperatūras nacionālais rekords labots uzreiz par astoņiem grādiem.

9.aprīlī tika sasniegti pirmie +25 grādi. Tas ir par astoņām dienas agrāk nekā līdzšinējais rekords – 1999.gada 17.aprīlī. Arī 10.aprīlī sasniegtie +27 grādi ir visu laiku agrākais datums tik augstai gaisa temperatūrai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītais aprīlis laikapstākļu ziņā bija kontrastiem pilns. Daudzviet stipri lija, mēneša sākumā un beigās tika novērots arī sniegs. Dažviet sniega sega sasniedza 11 centimetru augstumu. Mēneša sākumā gaisā bija jūtami Sahāras tuksneša putekļi, bieži tika novērota migla.

Aprīlis kļuvis arī par piekto mitrāko aprīli novērojumu vēsturē. Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā aprīlī bija 70,4 milimetri, kas ir 97% virs mēneša normas. Visvairāk nokrišņu jeb 142,9 milimetri bija Daugavpilī, bet vismazāk Jelgavā – 30,7 milimetri. Vidēji Latvijā aprīlī bija 11,3 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu bija Kolkā – 15 diennaktis, bet vismazāk Dobelē un Jelgavā – septiņas diennaktis.

Sausuma un mitruma rādītājs aprīlī gandrīz visās novērojumu stacijās bija normas robežās. Atsevišķos valsts reģionos – Baltijas jūras piekrastes ziemeļu daļā, Vidzemes augstienē un dienvidos, kā arī dažās Latgales stacijās – tas bija mēreni, ļoti vai pat ekstremāli mitrs kā Kolkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novērots, ka vairākas gājputnu sugas, piemēram, stepes lija, melnais zīriņš, lakstīgala, mazais svilpis, paipala un citas šogad atgriezušās daudz agrāk. Vēl vairākas sugas – Seivi ķauķis, apkakles strazds, tītiņš, ceru ķauķis un vālodze – uzstādījušas jaunus rekordus, bet lukstu čakstīte atkārtojusi līdzšinējo rekordu.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.