Sestdien, 17. augustā, Ziemupes jūrmalā norisināsies ikgadējais atpūtas pasākums “ma-DARA”. Šī gada vadmotīvs – Māls. Svētki turpināsies arī 18. augustā, kad Ziemupes centrā plkst. 11.00 visi mīļi aicināti uz “Brokastīm ar Eihi un Skariņu”, kurās vieglā formātā runāsimies par mālu, mākslu, keramiķiem un Rēzeknes teātra “Joriks” izrādi „Muols”, kura sāksies turpat plkst. 12.00.
Ziemupes centrā meistars Einārs Dumpis jau ir uzsācis melnā cepļa būvi. Par to, kad un kā tas tiks kurināts, ievietoti darbi, sekojiet līdzi informācijai, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības Vērgales pagasta muzeja vadītāja un kultūras pasākumu organizatore Daina Vanaga.
Šogad ma-DARAS Māls krustmāte ir keramiķe Antra Mazika, kura kopā ar Ziemupnieku saieta svētku viesiem, Grobiņas Mūzikas un mākslas skolas un Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem jau ir izveidojusi darbus, ko ievietot ceplī. Šobrīd darbi aplūkojami izstādē “Nepieradinātais māls” Ziemupes tautas namā. Turpat aplūkojami arī Eināra Dumpja keramikas darbi un mākslinieces Katrīnas Falks darbu izstāde “Dabas pieskāriens un vēl mazliet”. Mākslinieci satikt un sveikt būs iespējams 17. augustā plkst. 10.00.
- augustā Ziemupes Tautas namā norisinājās „Radošās rakstīšanas Māls”, kur plānotas improvizācijas etīdes “Tēlnieks un māls”, notiks liliputu un milžu cīņas, varēs iemācīties vervelēšanas tehniku kopā ar Gundegu Rezevsku. Radošā rakstīšana, mīklu minēšana, pasaku klausīšanās, magnētu dambrete kopā ar Henitu Kupjansku, kā arī stāstu stāstīšana un krustvārdu mīklu minēšana ar Aiju Puzareli.
Pašas ma-DARAS norisi 17. augustā no plkst. 13.00 Ziemupes jūrmalā var iedalīt vairākās lielās sadaļās:
ma-DARA SKAN, kur šogad dzirdēsim vokālo studiju “Tev un man” Igetas Ozoliņas vadībā, Ceraukstes folkloras kopu “Laukam pāri”, kapelu “Skani”, skanīgo etnokokļu grupu “Saules kokles”, Kurtuvēnu folkloras kopu “Kurtuove” (Lietuva), pasaku ar dziesmu ilustrācijām stāstīs Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis, muzikālu pārsteigumu būs sagatavojusi arī tradicionālās kultūras, izglītības un amatniecības biedrība “Jumala”. Vakara īpašie viesi – Kigidi Karma un Modestas no Lietuvas, kas ir regeja un repa mākslinieki, kuri ir arī tekstu un mūzikas autori.
ma-DARAS MĪTAVA, kurā būs iespējams iegādāties ne vien unikālus meistaru darinājumus, bet arī izzināt un līdzdarboties, radot vai piedzīvojot ko sev. Mītavā sastapsiet seno rotu meistaru Hariju Jaunzemi, tāšu meistarus Madaru un Kasparu Zvirbuļus (Birch Birds), dažādus rokdarbus piedāvās Guna Skroderēna, Anitas Rokdarbi, tekstilmāksliniece Sanita Šķila, Līga Avotiņa (Rakstu rakstiem), keramiku – Antra Mazika (darbnīca tēma:māls), Zane Eltermane, Madara Rubena u.c. Būs iespējams iepazīt tuvāk indiāņu izcelsmes koka flautas, ko darina “Āra flautas” tepat kaimiņos – Godiņu piedzīvojumu platformā. Viesosies augu pazinēja Vaira Kārkliņa ar dabas studijas “SKARA” produktiem un grāmatu “Savvaļas augu virtuve”. TMLP “Madaras” piedāvās izpausties radoši un kopā ar “Madaras” dalībniecēm uzmezglot rokassprādzi vai atslēgas piekariņu veiksmīgai nākotnei. Zāļu sieva Māra Tīmane piedāvās ne tikai andeli, bet arī praktisku darbošanos – lietuskoka darināšana un vienlaicīgi saruna par skaņu un vibrāciju pirtī un ārpus tās, par to ietekmi uz fizisko ķermeni un mūsu emocionālo stāvokli.
ma-DARA DARA / IZZINOŠĀ ma-DARA – viesosies Ginta Zaumane, kas piedāvās aplūkot izstādi “Māla spēles dabas iedvesmā”, radošo nodarbību “Ieskandēt mālu” un lekciju-diskusiju “Daba ir izveidota. Ko veido cilvēks?”, dzīvesstila dizainere, imidža dizainere, veselības programmu instruktore, modes nama TĒMA saimniece Daiga Latkovska saka – “Mīcam savu fizisko ķermeni – piešķiram vēlamo formu!”, piedāvās iespēju uzzināt par funkcionālo ēdienu, tā receptēm, nozīmi un jostām (jo jostas ir domātas ne tikai šmaugajiem vidukļiem), kopā ar Inesi būs iespējams piedalīties mazo lakatu darbnīcā, kā arī iegādāties viņas “uz rāmja” tapušos lielos lakatus, Dina Lieģe caur rokrakstu analīzi ļaus paskatīties uz sevi no cita skatu punkta. No plkst. 14.00 līdz 15.00 būs iespēja kopā ar Evu Milleri nodoties jogai Ziemupes mežiņā, nodarbība būs veidota, lai tajā varētu piedalīties ikviens ar jebkādu fizisko sagatavotību. Māksliniece Maira Rībena aicina ļauties cilvēka un akmens simbiozes dimensijai. Tālākie viesi būs koku biškopības brālība (Bractwo Bartne), kas atrodas Augustovas reģionā, Polijā, kas iepazīstinās ar savu darbību. Latvijas Hidroekoloģijas institūts šogad iepazīstinās ar iespējām uzlabot apkārtējo vidi: māls ir viens no substrātiem, kas veido Baltijas jūras gultni. Tas atrodams dziļākās ieplakās, kur vasaras beigās sāk trūkt skābeklis. Ko varam darīt, lai arī mālainajās gultnēs pietiktu skābekļa? Varam audzēt jūras augus un dzīvniekus sev tuvajās piekrastēs – pastāstīsim, kā, kur un ko! Būs iespējams uzzināt, kā ģipša iestrāde augsnē var mazināt fosfora izskalošanos no lauksaimniecības zemēm un ierobežot eitrofikāciju ūdenstilpēs.
Diānas Baumanes meistarklases, kuru laikā varēs uzzināt par neirografiku, dzimtas izzināšanu, likteni, kā arī saņemt zaļo slotiņu pērienu. Skaņu terapeite un radošo darbnīcu vadītāja Mārīte Rozevska un mūzikas instrumentu meistars Guntis Niedoliņš parūpēsies par labsajūtu ar skaņu terapiju, izmantojot unikālo skaņu, stīgu instrumentu – skaņu gultu, meditatīvās skaņas, vara bļodas, latvāņu lietuskoku un citus skaņu instrumentus. Radošā noskaņā varēsi izgatavot savu rotu – talismanu. Turpat varēs arī iegādāties un iepazīties ar viņu radītiem mūzikas instrumentiem – kokli, lietus kokiem, skaņu vēja zvaniem.
ma-DARAS TĒJNĪCA, kurā dzirdēsim gan mūsu pašu dzejniekus un dziesminiekus, gan viesus no Lietuvas. Šeit būs iespējams dzirdēt Nadīnu, Janu Egli, Austrasbērnus, Zandu Štrausu u.c.
ma-DARAS Māls Goda viesis ir Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras asociētā profesore, keramiķe Līga Skariņa. Viņa aicina katram uz ma-DARU braucošam, nākošam līdzi paņemt nesažuvušu māla pikuci, jo no tiem viņa pasākuma laikā veidos Māla gleznu. Cik dažādi mēs, tik dažādi māli, tik koša būs ma-DARAS māla glezna.
ma-DARAS vakars sāksies ar saules pavadīšanu jūrā pēc plkst. 20.30, pēc tam kopīgi kursim uguni un vakara izskaņā ļausimies etno-disko.
Publicitātes foto
Reklāma