Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vaiņodes mežā ģimeni sēņošanas laikā pārsteidz lācis

Aizvadītajās brīvdienās Vaiņodes mežā noticis satraucošs atgadījums – ģimeni, kas devusies sēņot, pārsteidzis lācis, vēsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vijai Radionovai-Sirmajai visu mūžu paticis pastaigāties dziļi mežā. Arī šoreiz viņa ar vīru un diviem suņiem devusies uz savām iecienītajām sēņu vietām. Pa ceļam ģimene brīnījusies – kas tās par lielām izkārnījumu čupām ar nepārstrādātām pīlādžogām? Arī suņi pēkšņi kaut kur pazuduši, bet abi sēņotāji, neko ļaunu nenojauzdami, turpināja brist tālāk. Pēkšņi apmēram 50 metru attālumā ieraudzījuši ķepaini – tas saslējies uz divām kājām un atspiedies pret zaru kaudzi.

Vijas kundze sastingusi, gandrīz zaudējusi valodu un rokas trīcējušas un drebējušas. Pārsteigts par nācējiem bijis arī lācis – tas ieinteresēti pagriezis galvu uz sievietes pusi un vērojis notiekošo.
Situāciju ātri novērtējis sievietes vīrs – viņš piesteidzies klāt un aiz apkakles aizvilcis kundzi prom. Kad abi tikuši līdz savai automašīnai, tur ieraudzījuši abus suņus kājstarpē iežmiegtām astēm.
Attapusies no piedzīvotā šoka, Vijas kundze bijusi pārsteigta: “Kāpēc lācis man neskrēja pakaļ?” Pēcāk ar medniekiem pārrunājusi situāciju un uzzinājusi, ka lācis neuzbrūk, ja ir labi paēdis un tam nav mazuļu.

Kā Dienvidkurzemes novada pašvaldību informēja Rīgas zoodārza filiālē Kalvenē “Cīruļi”, neviens lācis no aploka nav izbēdzis, un tas nozīmē, ka Vaiņodes mežos redzētais lācis visticamāk turpat arī mitinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējos gados Latvijā lāči ienāk aizvien biežāk, un daļa no tiem paliek te uz dzīvi. Ko darīt, ja pēkšņi mežā sastopaties ar ķepaini:

  • lācis vispirms cenšas pretinieku izzināt un nobiedēt, taču, ja cilvēks izturas nosvērti un mierīgi, dzīvnieks parasti atkāpjas;
  • lācim nedrīkst skatīties acīs, jo šādu rīcību tas uztver kā izaicinājumu, kas provocē uzbrukumu;
  • nedrīkst pagriezties ar muguru pret zvēru un skriet projām, jo tas var izsaukt plēsēja instinktu, ka tam jāķer bēgošs medījums;
  • ja mežā šķērsojat nepārredzamu vietu, pastiprināti lieciet manīt par savu klātbūtni, laiku pa laikam uzkāpjot kādam zaram, arī ierunājoties vai iedziedot;
  • iespējami ātri, bet neskrienot, dodieties prom no tikšanās vietas.

Ar lāču pētniecību nodarbojas Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”. Par redzētajiem lāčiem jāsūta ziņojumus bioloģijas doktoram Jānim Ozoliņam pa tālruni +371 26320528 vai e-pastu janis.ozolins@silava.lv

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.