Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Āfrikas cūku mēri konstatē arī Sakas un Dunalkas pagastā

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā darba nedēļā Latvijā konstatēts 29 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta 16 mežacūkām Balvu novada Krišjāņu pagastā. Tāpat saslimšana konstatēta piecām mežacūkām Ventspils novadā, tostarp trim Tārgales pagastā un divām Ugāles pagastā, vēsta LETA.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī četrām mežacūkām Dienvidkurzemes novadā, tostarp trim Sakas pagastā un vienai Dunalkas pagastā. Saslimšana konstatēta arī trim mežacūkām Tukuma novadā – pa vienam saslimušam dzīvniekam Irlavas pagastā, Slampes pagastā un Zemītes pagastā.

Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts vienai mežacūkai Ludzas novada Istras pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 312 mežacūkām 22 novadu 88 pagastos.

Savukārt kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6314 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā – 1048, 2016.gadā – 1146, 2017.gadā – 1431, 2018.gadā – 905, 2019.gadā – 430, 2020.gadā – 377, bet 2021.gadā – 448 mežacūkām.

PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā pagājušajā gadā bija saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.