Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aicina uz “Muzeju nakts” pasākumiem Dienvidkurzemes novadā

Jau deviņpadsmito reizi Latvijas muzejos, senlietu krātuvēs un citās sabiedriskajās vietās – teātros, izstāžu zālēs, bibliotēkās, valsts pārvaldes iestādēs u.c., norisināsies Eiropas starptautiskā akcija “Muzeju nakts”. Akcijas pasākumus 12., 13. un 20. maijā aicina apmeklēt arī Dienvidkurzemes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad “Muzeju naktij” dota tēma “radīšana”, ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu – dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu, un tā sasaucas ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku “Muzeji, ilgtspēja un labbūtība / Museums, Sustainability and Wellbeing” un 2023. gadu kā Eiropas prasmju gadu, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Dienvidkurzemes novadā, akcijas ietvaros, savas durvis vērs gan muzeji, gan senlietu krātuves, gan baznīca un vairākas tūrisma apskates vietas, kas atsaukušās aicinājumam piedalīties “Muzeju naktī”.

“Muzeju nakts – tā ir unikāla iespēja solidarizēties un ar savu līdzdalību būt klātesošam lielajā Eiropas muzeju saimē. Mūsu novads ir bagāts ar muzejiem un senlietu krātuvēm, un mums ir ar ko aizraut un pārsteigt. Un šī akcija tam ir lieliska platforma – būt atvērtiem neierastākā laikā kā ikdienā, parādīt lietas, kuras, iespējams, citā muzeja apmeklējuma reizē neredz un izglītot apmeklētājus caur intelektuālo izklaidi. Arī Aizputes muzejs jau 18 dalības gadus pieturas pie izzinošā, īpaši cenšoties veicināt sadarbību starp muzeju un vietējiem iedzīvotājiem, parādot viņu varēšanu un izaugsmi. Bet visam pāri – tā ir iespēja parādīt, ka muzeji, senlietu krātuves un citas šogad akcijas laikā atvērtās vietas ir vērtības!” par akcijas nozīmību stāsta Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.