Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē aicina uz trešo Pētera Vaska mūzikas festivālu

Pēterdienā, 29. jūnijā, jau trešo reizi Aizputē norisināsies izcilā komponista un aizputnieka Pētera Vaska mūzikas festivāls “Meditācija”, sniedzot augstvērtīgu un profesionālu akadēmiskās mūzikas pieejamību Dienvidkurzemes novadā, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aizputnieki vienmēr ir lepojušies ar izcilajām personībām, kas dzimušas, augušas Aizputē un nesušas mūsu pilsētas vārdu ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē. Komponists Pēteris Vasks ir viena no tām personībām, kura vārdu zina visa plašā akadēmiskās mūzikas pasaule, tāpēc 2022. gadā komponista dzimšanas dienā, 16. aprīlī, uzsākām jaunu mūzikas tradīciju Aizputē, piedāvājot aizputniekiem un pilsētas viesiem iespēju dzirdēt, sajust un baudīt viņa radītos skaņdarbus, pieaicinot profesionālus izpildītājus, kā piemēram, Vestardu Šimkus, Agnesi Egliņu, Ditu Krenbergu. Un tradīciju turpinām,” par festivāla ideju stāsta Aizputes pilsētas kultūras pasākumu organizatore Inta Rudzīte.

Šogad festivāla laikā norisināsies divi koncerti – “Muzikālie momenti” Aizputes Mūzikas skolā kopā ar pianisti Agnesi Egliņu un klarnetistu Gunti Kuzmu klausītājus vedīs muzikālās un meditatīvās vasaras sajūtās.

Savukārt koncertā “Mūsu kalni” Aizputes Sv. Jāņa baznīcā Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais kora “SŌLA” (mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons, diriģenti Artūrs Oskars Mitrevics, Jurģis Rāts) un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora “INTIS” (mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, kormeistars Emīls Sudmalis) izpildījumā, piedaloties Ilonai Birģelei (ērģeles), Edgaram Vaivodam (perkusijas), Kārlim Catlakam (klarnete) un Klāvam Jankevicam (čells), skanēs skaņdarbi, kas caur mūziku ļaus izjust latvietības spēku un sevis apzināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieeja koncertos bez maksas. Uz koncertu Aizputes Mūzikas skolā pieteikties, zvanot 29373185 (vietu skaits ierobežots).

Uzziņai:

  • Pēteris Vasks (dzimis 1946. gada 16. aprīlī Aizputē, baptistu ģimenē) ir latviešu komponists, viens no Eiropas ievērojamākajiem vēlīnā 20. gs. akadēmiskās mūzikas komponistiem,
  • vairākkārtējs Lielās Mūzikas balvas laureāts,
  • kopā ar tēlnieci Regīnu Deičmani un mūziķi un aktrisi Ditu Krenbergu dibinājis “Pētera vaska fondu”, kas atbalsta jaunu latviešu komponistu skaņdarbu tapšanu, vairojot tautas kultūras bagātību,
  • savos skaņdarbos atspoguļo dzīves vērtības: gaismas cīņu ar tumsu, dabas skaistumu, putnu dziesmas, cilvēces likteni un cerību nākotnē,
  • P. Vaska mūzika izmantota arī vairākos latviešu kino darbos,
    1. gadā gaidāmais komponista 80 gadu jubilejas koncerts iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas “Liepāja 2027” nozīmīgāko pasākumu sarakstā.

Foto: Publikācijas

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.