Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē gaidāma trešā laikmetīgās dejas programma “HOROS”

No 30. maija līdz 9. jūnijam Aizputes pilsēta kļūs par laikmetīgās programmas HOROS norises vietu, piedāvājot vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesiem iepazīties ar rezidējošajiem māksliniekiem un to izrādēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

HOROS periodu atklās un noslēgs rezidentu veidoto izrāžu programma, kā arī publiska prezentācija dejas rezidencē paveiktajam. Šogad Aizputi apdzīvos dejas profesionāļi no Latvijas, Lietuvas, Islandes un Francijas, portālu “ReKurZeme” informē HOROS pārstāvji.

HOROS laikmetīgās dejas programma tiks atklāta 30. maijā plkst. 20.00 Aizputes kultūras namā ar Sintijas Siliņas izrādi “Mans līgums ar krēslu”, kas tapusi Ģertrūdes ielas teātrī un veidota sadarbībā ar dramaturgu Evartu Melnalksni.

Rezidence noslēgsies 9. jūnijā ar trīs īsās formas izrāžu vakaru – Alises Madaras Bokalderes “Manu acu tulkojums”, IevaKrish “Oblicus. Arhitektoniska škībdeja” un islandiešu-franču mākslinieku dueta Ingas Huldas Hakonardotiras (Inga Huld Hákonardóttir) un Jana Lugē (Yann Leguay) izrādi “Atkal saulriets”. Vakara sākums plkst. 17.00 Aizputes kultūras namā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes uz abiem notikumiem ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Aizputes iedzīvotājiem ieeja pasākumā ir ar 50% atlaidi, iepriekš rakstot uz elizabete@tuvumi.com.

  1. gada HOROS, pirmkārt, ir laiks un telpa laikmetīgās dejas māksliniekiem savu jaundarbu ideju attīstīšanai. Tāpēc interesentiem būs iespēja iepazīties arī ar HOROS rezidentiem un to jaundarbu idejām, 8, jūnija pēcpusdienā, plkst. 17.00 tiekoties klubā “Kurzeme”, kur mākslinieki prezentēs rezidences procesā izdomāto un paveikto.

HOROS 2024. gada rezidentu loku veido dejas mākslinieki no Latvijas – Alise Madara Bokaldere, Sintija Siliņa, Kristīne Brīniņa, Marija Saveiko, apvienība IevaKrish, kā arī ārvalstu mākslinieki – Gabriele Bagdonaite (Gabrielė Bagdonaitė,Lietuva), Inga Hulda Hakonardotira (Islande) un Jans Lugē (Francija). Rezidentu skiču un sarunu vakarā ieeja bez maksas.

“HOROS” (aizgūts no grieķu vārdiem χορός un χώρος – deja un telpa ) ir dejas kompānijas “Tuvumi” iniciēta un vadīta ilgtermiņa dejas apmaiņas programma, kuras mērķis ir caur mākslinieku rezidenču, viesizrāžu un izrāžu programmas organizēšanu veicināt laikmetīgās dejas attīstību un starptautiskā sadarbības tīkla veidošanos.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.