Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē par 252 998,94 eiro izbūvēts jauns celiņš gājējiem un velosipēdistiem

Trešdien, 20. jūlija pēcpusdienā Aizputē ar pastaigu un velobraucienu atklāts jaunizbūvētais gājēju un velosipēdistu celiņš Jelgavas ielas posmā no Zinberga ielas līdz iebrauktuvei uz peldētavu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī projekta mērķis ir uzlabot satiksmes drošību tranzīta ielā – Aizputes pilsētas Jelgavas ielas 0,643 km posmā līdz peldētavai, izbūvējot asfaltētu, apgaismotu gājēju riteņbraucēju celiņu, nodrošinot lietus ūdens atvadi, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības Attīstības un uzņēmējdarbības daļas projektu vadītāja infrastruktūras attīstības jomā Gita Golubova.

Ņemot vērā augsto satiksmes intensitāti šajā ceļa posmā, kas īpaši intensīva kļūst vasaras periodā, kad iedzīvotāji gan kājām, gan ar velosipēdiem un arī ar bērniem ratiņos dodas uz vietējo peldētavu vai mājām, bija nepieciešams risināt satiksmes drošības jautājumus. Pirms projekta realizācijas ielas posms bija bez ietves, nedrošs gan gājējiem, gan velosipēdistiem, kas iepriekš šajā posmā pārvietojās pa ceļa nomali. Īpaši nedroša šāda pārvietošanās kļuva diennakts tumšajā laikā.

Tāpēc Dienvidkurzemes novadā ietilpstošā reformētā Aizputes novada dome pieņēma lēmumu veikt celiņa būvprojekta izstrādi. Līgums par būvprojekta izstrādi tika noslēgts 2020. gada 3. ceturksnī ar SIA “BM-projekts”. 2021. gadā tika izsludināts atklāts konkurss uz būvdarbiem projektā “Aizputes pilsētas ielu seguma atjaunošana”. Par būvdarbu veikšanu tika noslēgts līgums ar SIA “A-LAND”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta īstenošanas gaitā izbūvēts gājēju un velosipēdistu ceļš gar Jelgavas ielu posmā no Zinberga ielas līdz iebrauktuvei uz Lažas ūdenskrātuves peldētavu, kā arī izbūvēta lietus ūdens atvades sistēma. Kopējais izbūvētā gājēju velosipēdistu ceļa garums 643 metri. Gājēju velosipēdistu ceļš projektēts gar Jelgavas ielas labo malu, paredzot divus šķērsojumus ar Jura Mātera ielu un Peldu ielu. No brauktuves tas ir atdalīts ar brauktuves apmali. Celiņam ir asfaltbetona segums. Visā posmā gājēju velosipēdistu ceļa platums ir 2,50 metri. Projekta ietvaros veikta zaļās zonas atjaunošana veloceliņa labajā pusē.

Būvuzraudzības veikšanu objektam būvniecības laikā nodrošināja Rihards Vecvagars.

Kopējās būvniecības izmaksas ir 252 998,94 EUR (ar PVN), tajā skaitā arī būvuzraudzības izmaksas. No tiem 42 998,94 eiro ir pašvaldības budžeta līdzekļi un 210 tūkstoši eiro – aizņēmums Valsts kasē.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.