Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē un Priekulē notiks pirmā Dienvidkurzemes novada amatierteātru skate

Dubeņu amatierteātris savu izrādi “Viņa ir īstā, muterīt” pirmo reizi spēlēja vasarā Dubeņu svētkos. Foto – Uldis Dobelis

Sestdien, 17. decembrī, Aizputes kultūras namā un svētdien, 18. decembrī, Priekules kultūras namā no pulksten 9 notiks pirmā Dienvidkurzemes novada amatierteātru skate, pulcējot novada amatierteātru kolektīvus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skates laikā kolektīvi parādīs un iepazīstinās ar pēdējā laikā paveikto, kā arī cīnīsies par nokļūšanu Latvijas amatierteātru iestudējumu skatē “Gada izrāde 2022”, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs ik gadu rīko ne tikai koru, vokālo ansambļu, deju u.c., bet arī amatierteātra skates, lai noteiktu gada izrādi. Skate norisināsies trīs posmos. Pirmais posms ir novadu skate, kurā ekspertu komisija, kas iecelta saskaņā ar LNKC nolikumu teātra nozarē, noteiks labākās izrādes, kuras tālāk startēs reģiona skatē. Dienvidkurzemes novada amatierteātra kolektīvu sagatavotās izrādes vērtēs Latvijas amatieru teātru asociācijas (LATA) valdes priekšsēdētāja, Nīcas amatierteātra režisore Daina Kandevica un Liepājas jauniešu teātra studijas režisors Juris Ločmelis.

“Sakarā ar pandēmiju un tās ierobežojumiem divus gadus teātris kā tāds mums visiem bija liegts, tāpēc esam priecīgi un gandarīti, ka amatierteātra māksla atkal plaukst. Kopējais iespaids šobrīd par Dienvidkurzemes novada amatierteātru kolektīviem ir visnotaļ pozitīvs. Ir redzams ļoti liels progress un jūtama ļoti liela vēlme darboties. Redzama aizrautība un milzīgs pacēlums, kas uzkrājies šajos dīkstāves gados. Ir liels prieks skatīties, tāpēc nemaz nešaubos par teicami sagatavotām izrādēm skatei un aicinu arī skatītājus izbaudīt šos mazos teātra svētkus,” pārdomās dalās D. Kandevica.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemes reģiona skate paredzēta 4. februārī Liepāja un 5. februārī Talsos, bet skates fināls “Gada izrāde 2022” gaidāms 11. un 12. martā Jūrmalas teātrī, kur par gada izrādes titulu sacentīsies 10 labākās izrādes no visiem reģioniem.

Dienvidkurzemes novada amatierteātru skatē piedalīsies kolektīvi no Aizputes, Vērgales, Vecpils, Lieģiem, Priekules, Bārtas, Dubeņiem, Rucavas, Pāvilostas un Grobiņas pagasta Robežniekiem.

Ieeja skatē bez maksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.