Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputes novadpētniecības muzejā notiks seminārs “Arheoloģijas diena”

Šī gada janvārī Aizputes novadpētniecības muzejā nonāca sainītis ar 12.-14. gs. kuršu ugunskapos iegūtiem arheoloģiskiem priekšmetiem – aproču, saktu un kaklariņķu fragmentiem, jostas sprādzēm un citām senlietām. Atbilstoši likumā noteiktajai kārtībai, par šo atradumu ziņojām Nacionālāi kultūras mantojuma pārvaldei, lai noskaidrotu tālākās rīcības soļus, jo likumiski muzejs nedrīkst uzņemt krājumā, tā teikt, “melnās arheoloģijas” laikā iegūtus priekšmetus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā šis gadījums kļuva par pirmsākumu mūsu muzeja veiksmīgai sadarbībai ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes ekspertu (arheologu), Latvijas Arheologu biedrības vadītāju un Eiropas Arheologu asociācijas biedru Mārci Kalniņu, portālu “ReKurZeme” informē Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga.

Apzinoties, ka līdzīgā situācijā, kā tobrīd mēs, var nonākt ikviens, kurš, rokot savu piemājas dārziņu, arot tīrumu vai nolīdzinot kurmja rakumu, atrod kādu senlietu, radās ideja par “Arheoloģijas dienas” pasākuma organizēšanas nepieciešamību Aizputes novadpētniecības muzejā.

Šī gada nogalē- 5. decembrī no pulksten 11.00 līdz 15.00 sadarbībā ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes speciālistiem- arheologiem Aizputes novadpētniecības muzejā norisināsies seminārs, kura laikā ikvienam dalībniekam būs iespēja uzzināt par arheoloģiskā mantojuma aizsardzību un Aizputes apkārtnei raksturīgo arheoloģisko mantojumu, kā arī izzināt akmens laikmeta tehnoloģijas un to izpēti Latvijā. Semināra pirmajā daļā ar stāstījumu par kuršu kultūru un tās attīstību klausītājus iepazīstinās Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas vadītājs un arheologs Jānis Asaris, kurš pats vadījis arheoloģiskos izrakumus daudzās kuršu senvietās. Savukārt par to, kas ir arheoloģiskas senlietas un ko darīt tādas atrodot, informēs Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Kultūras priekšmetu aprites daļas eksperts un arheologs Mārcis Kalniņš, bet par to, kādi arheoloģiskie pieminekļi raksturīgi Aizputei un tās apkārtnei stāstīs Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes speciāliste un arheoloģe Egita Lūsēna. Semināra otrajā daļā LU Humanitāro zinātņu fakultātes pētnieki Dr. Vanda Haferberga un Dr. cand. Mārcis Kalniņš interesentus iepazīstinās ar māla un iežu apstrādes tehnoloģijām akmens laikmetā un to pētniecību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt semināra noslēgumā notiks Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvijas vēstures institūta realizētā un LZP atbalstītā projekta “Prasmju sinerģija un amatniecības konteksti: integrēts pētījums par akmens laikmeta tehnoloģijām Austrumbaltijā” ietvaros izveidotās ceļojošās izstādes “Akmens laikmeta prasmīgās rokas” atklāšana, kā arī būs iespēja apskatīt Dienvidkurzemes novada teritorijā šajā gadā atrastās arheoloģiskās senlietas.

Seminārs notiks sadarbībā ar Latvijas Arheologu biedrību, Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi un Latvijas Universitātes humanitāro zinātņu fakultāti. Dalība seminārā ir bez maksas, taču nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 2. decembrim, zvanot, rakstot uz mob. T. 29623284 vai sūtot e-pastu uz aizpute.muzejs@gmail.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.