Aizputnieki Sabīne Ķeķe un Jānis Lasmanis sasniedz augstus rezultātus Latvijas junioru čempionātā

Foto no Riharda Frīdenberga arhīva

Dienvidkurzemes Sporta skolas šāvēji pārliecinoši triumfēja Latvijas junioru čempionātā, kas trīs dienu garumā notika Dobelē un Tukumā. Īpaši augstus rezultātus sasniedza Sabīne Ķeķe un Jānis Lasmanis.

S. Ķeķe un J. Lasmanis Latvijas junioru čempionātā otro reizi izpildīja Sporta meistara normatīvu. , portālu “ReKurZeme” informē šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms. Viņš norāda, ka Sporta meistara normatīvu var iegūt, ja to divu gadu laikā izpilda divas reizes.

Latvijas junioru čempionāta pirmajā dienā Dobelē vingrinājumā “MŠ-30”, izpildot 30 šāvienus no stāvokļa guļus, sudraba medaļu ieguva Dienvidkurzemes Sporta skolas snaipere Kate Katrīna Lietavniece (287 punkti). Junioru konkurencē par Latvijas čempionu pārliecinoši kļuva J. Lasmanis (292).

Čempionāta otrajā dienā Dobelē šāvēji spēkojās standarta vingrinājumā “MŠ-3×20”. Juniorēm pirmās četras vietas ieguva Dienvidkurzemes Sporta skolas meitenes. Par Latvijas junioru čempioni kļuva Anna Stieģele (553), ar tikpat punktiem otrā bija S. Ķeķe, trešo vietu ieguva K.K. Lietavniece (551), bet ceturtā bija Lenija Ledmane (548). Komandas “Aizpute” sastāvā piekto vietu ieguva jaunā šāvēja Ance Saule (546).

Junioru konkurencē šajā vingrinājumā par čempionu kļuva J. Lasmanis. Viņš ar 571 punktu otro reizi izpildīja Sporta meistara normatīvu. J. Šalms norāda, ka J. Lasmaņa uzrādītais rezultāts ir pēdējo 20 gadu labākais rezultāts vīriešiem Latvijā.

J. Lasmanis otrajā vietā esošo Viļakas snaiperi Didzi Aleksānu apsteidza ļoti pārliecinoši – 564. Piekto vietu ieguva Dienvidkurzemes Sporta skolas snaiperis Rolands Liepiņš (536).

Latvijas junioru čempionāta trešā diena sestdien, 12. martā, notika Tukumā. Vingrinājuma “PŠ-60” pamatvingrinājumā ar 616,7 punktiem Sporta meistara normatīvu otro reizi izpildīja S. Ķeķe. Sporta meistara normatīvs ir 611 punkti. Otrā pamatvingrinājumā bija dobelniece Beāte Šmuksta (611), trešā bija K.K.Lietavniece (606,6).

“PŠ-60” finālā triumfēja S. Ķeķe, otrā bija A. Stieģele, trešā palika B. Šmuksta.

Junioru konkurencē pamatvingrinājumā ceturtais bija J. Lasmanis (593,7), bet piektais – R. Liepiņš (590,8). Finālā par Latvijas junioru čempionu kļuva Krāslavas snaiperis Aļģis Berestnevs, otrais bija R. Liepiņš, bet trešais – dobelnieks Roberts Lignickis.

Noslēgumā ložu šāvēji izpildīja vingrinājumu “PŠ MIX”. Tajā finālā tikās J. Lasmanis/S. Ķeķe pret D. Aleksānu/Gunitu Šakinu. Triumfē tā komanda, kas pirmā iegūst 16 punktus. Pretinieki izvirzījās vadībā ar 14:6. Aizputes ložu šāvēji sasparojās, rezultātu izlīdzināja un triumfēja ar 16:14.

Komandu vērtējumā pārliecinoši uzvarēja Dienvidkurzemes Sporta skola, otrā bija Dobeles Sporta skola, trešā – Viļakas Sporta skola.