Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputniekiem Signei un Uģim Puceniem piešķirti Latvijas valsts apbalvojumi

Saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 2023. gada 4. aprīļa lēmumu 104 sabiedrības pārstāvjiem piešķirti augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis un Atzinības krusts. Pasniegšanas ceremonija notiks Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā, 4. maijā, plkst. 15.30 Rīgas pilī. Ceremoniju tiešraidē būs iespējams skatīties Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas valsts augstākie apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Valsts augstāko atzinību saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas, kuru darbs valsts labā ir īpaši nozīmīgs. Tie ir mediķi, kuri ilgstoši un pašaizliedzīgi rūpējas par sabiedrības veselību, kultūras darbinieki, Nacionālo bruņoto spēku karavīri, Robežsardzes un Valsts policijas amatpersonas, kuras sargā mūsu valsts drošību un apsargā tās robežu. Tāpat arī tiesu sistēmas pārstāvji, zinātnieki, skolotāji, informācijas tehnoloģiju nozares pārstāvji, uzņēmēji, lauksaimnieki, pašvaldību darbinieki, nacionālās pretošanās kustības dalībniece, vēsturiskās atmiņas un kultūras mantojuma kopēji, sabiedriskie darbinieki, tostarp cilvēki, kuri rūpējas par dzīvnieku aizsardzību un labturību.

Ar augstāko Latvijas valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizētāji, kuri īpaši pašaizliedzīgi snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, kā arī ukraiņu bēgļiem Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte norāda: “Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienā mēs godināsim cilvēkus, kuru pašaizliedzīgais, godprātīgais, drosmīgais darbs un izcilais sabiedriskais veikums kalpo mūsu tautai un valstij. Ordeņu kapituls ir arī pieņēmis lēmumu apbalvot cilvēkus, kuri kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, parādot nozīmīgu pilsonisko drosmi, aktīvi, nesavtīgi rīkojas un apvieno mūs Ukrainas brīvības cīņas atbalstam, tā vienlaikus stiprinot Latvijas tautas patriotismu.”

• jaunākie ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotie
• jaunākie ar Viestura ordeni apbalvotie
• jaunākie ar Atzinības krustu apbalvotie

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2023. gada 4. aprīlī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 30. pantam par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Atzinības krustu un iecelt par Atzinības krusta kavalieri starpnozaru mākslas grupas “SERDE” dibinātāju, tradicionālās kultūras pētnieci Signi Pucenu un mākslinieku un restauratoru Uģi Pucenu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.