Aizputniekiem zelts un divas sudraba godalgas Latvijas ziemas čempionātā ložu šaušanā

Dienvidkurzemes novada ložu šāvēji no Aizputes Dobelē izcīnījuši čempiona titulu un divas sudraba godalgas 2024. gada Latvijas ziemas čempionātā ložu šaušanā ar mazkalibra ieročiem.

Vingrinājumā “MŠ-3×20” vīriešiem par Latvijas čempionu kļuva trenera Riharda Frīdenberga audzēknis Rolands Liepiņš, kurš uzvarēja ar 567 punktiem. Sudraba medaļu ieguva dobelnieks Mārtiņš Bergmanis (566), bet trešais palika dobelnieks Guntis Inauskis (564). Ceturto vietu ieguva aizputnieks Jānis Lasmanis, bet piektais bija aizputnieks Raivis Balodis. Abiem bija pa 559 punktiem, bet J. Lasmanis bija vietu augstāk ar labākiem centra desmitniekiem, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada ložu šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms.

J.O. Šalms piebilst, ka vērtīgu pieredzi čempionātā guva Dienvidkurzemes Sporta skolas audzēkņi Tomass Mimelis, Norlands Rudzītis un Emīls Bloks.

Sievietēm vingrinājumā “MŠ-3×20” par Latvijas vicečempioni kļuva R. Frīdenberga audzēkne Sabīne Ķeķe. Viņa bija otrā ar 563 punktiem. Par Latvijas čempioni kļuva dobelniece Dženeta Evardsone (567), bet trešā bija dobelniece Anete Tukiša (556).

Arī sieviešu konkurencē startēja Aizputes jaunās šāvējas. Vērtīgu pieredzi guva Marta Lietavniece un Daniela Grietēna.

Vingrinājumā “Mš 60” no stāvokļa guļus sievietēm desmito vietu ar 568 punktiem ieguva aizputniece Marta Anmarija Bladžinauska.

Vīriešiem vingrinājumā “MŠ 60” sudraba medaļu ieguva J. Lasmanis (587). Uzvarēja G. Inauskis (590), bet trešais bija Dobeles vecmeistars Ēriks Filipēnoks (586). No aizputniekiem vēl sesto vietu ieguva R. Balodis (577), bet devītais bija R. Liepiņš (569).

Pistoļu vingrinājumā “MP 30+30” sesto vietu ar 542 punktiem ieguva aizputnieks Roberts Kleins.