Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputnieku Artūru Niklāvu Medvedu Latvijā izvirza nominācijai “Gada U23 vieglatlēts”

Aizputnieks Artūrs Niklāvs Medveds. Foto no sportista arhīva.

Nākamā gada janvāra trešajā nedēļā svinīgajā apbalvošanas ceremonijā “Gada balva vieglatlētikā” tiks godināti 2021. gada labākie vieglatlēti, treneri un Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu ieguvēji.

Pasākumā tiks apbalvoti sportisti, kuri 2021. gadā labojuši Latvijas rekordus. Tiks pasniegti Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumi. Tāpat vakara gaitā tiks paziņoti uzvarētāji 10 nominācijās: Gada U18 vieglatlēte, Gada U18 vieglatlēts, Gada U20 vieglatlēte, Gada U20 vieglatlēts, Gada U23 vieglatlēte, Gada U23 vieglatlēts, Gada vieglatlēte, Gada vieglatlēts, Gada treneris/e un īpašu cieņu izrādot, LVS pasniegts apbalvojumu divām personām kategorijā “Mūža ieguldījums vieglatlētikā”, kuru izvirzīja un apstiprināja Žūrija.

Balsot var šeit.

Nominācijā “Gada U18 vieglatlēte” izvirzītas:

Agate Lāce

  1. vieta Baltijas U18 čempionātā augstlēkšanā – 1.75m
  2. vieta Latvijas U18 čempionātā augstlēkšanā – 1.76m
    Hanna Gabriela Ziemiņa
  3. vieta Baltijas U18 čempionātā šķēpa mešanā – 53.28m
  4. vieta Latvijas U18 čempionātā šķēpa mešanā – 45.17m

    Agate Caune
  5. vieta Pasaules U20 čempionātā 3000m – 9:45.26
  6. vieta Pasaules U20 čempionātā 1500m – 4:37.49
  7. vieta Eiropas U20 čempionātā 5000m – 6:17.56
  8. vieta Eiropas U20 čempionātā 3000m – 9:21.52
  9. vieta Baltijas čempionātā pieaugušajiem 1500m
  10. vieta Baltijas U18 čempionātā 1500m un 3000m
  11. vieta Latvijas čempionātā pieaugušajiem 5000m
  12. vieta Latvijas U18 čempionātā 800m un 1500m
    Latvijas rekordiste U18 vecuma grupā 10000m – 35:06.8.

    Alisona Neidere
    Latvijas rekordiste kārtslēkšanā U18, U20, U23 un pieaugušo vecuma grupās – 4.27m

    Alīna Sokunova
  13. vieta Baltijas U18 čempionātā 2000m šķēršļu skrējienā – 7:06.37
  14. vieta Latvijas U18 čempionātā 2000m šķēršļu skrējienā – 6:57.99

Nominācijā “Gada U18 vieglatlēts” izvirzīti:

Ričards Peders

  1. vieta Baltijas U18 čempionātā 110m/b – 14.39.
  2. vieta Latvijas U18 čempionātā 100m – 11.42, 200m – 22.47

    Edvarts Eglītis
  3. vieta Baltijas U18 čempionātā augstlēkšanā – 2.05m
  4. vieta Latvijas čempionātā pieaugušajiem augstlēkšanā – 2.07m
  5. vieta Latvijas U18 čempionātā augstlēkšanā – 2.05m.

    Roberts Aleksis Glazers
  6. vieta Baltijas U18 čempionātā 1500m – 4:06.76
  7. vieta Baltijas U18 čempionātā krosā
  8. vieta Latvijas U18 čempionātā 800m – 1:59.01, 1500m – 4:08.02
  9. vieta Latvijas U18 čempionātā krosā

    Andris Skadiņš
  10. vieta Latvijas U18 čempionātā desmitcīņā – 6397 punkti.
  11. vieta Latvijas U18 čempionātā kārtslēkšanā – 3.80m

    Rihards Pūķis
  12. vieta Latvijas U18 čempionātā tāllēkšanā – 6.56m, trīssoļlēkšanā – 13.46m.

Nominācijā “Gada U20 vieglatlēte” izvirzītas:

Darja Sopova

  1. vieta Pasaules U20 čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.60m
  2. vieta Eiropas U20 čempionātā trīssoļlēkšanā, labojot jau sev piederošo U20 rekordu ar rezultātu – 13.62m
  3. vieta Baltijas U20 čempionātā tāllēkšanā -6.19m, trīssoļlēkšanā – 13.22m

    Kamilla Vanadziņa
  4. vieta Pasaules U20 čempionātā 1500m -4:37.33
  5. vieta Eiropas U20 čempionātā 1500m – 4:22.81
  6. vieta Baltijas U20 čempionātā 3000m – 10:03.05
  7. vieta Baltijas U20 komandu čempionātā krosā.
  8. vieta Latvijas čempionātā 1500m – 4:25.83 un krosā pieaugušajiem
  9. vieta Latvijas U20 čempionātā 800m – 2:14.66

    Marta Marksa
  10. vieta Pasaules U20 čempionātā 100m/b – 14.00
  11. vieta Eiropas U20 čempionātā 100m/b – 13.80
  12. vieta Baltijas U20 čempionātā 100m/b – 13.82
  13. vieta Latvijas U20 čempionātā 100m/b – 14.07
    Latvijas U20 rekordiste 100m/b – 13.68

    Lāsma Zemīte
  14. vieta Pasaules U20 čempionātā augstlēkšanā – 1.74m
  15. vieta Eiropas U20 čempionātā augstlēkšanā – 1.81m
  16. vieta Baltijas čempionātā pieaugušajiem augstlēkšanā – 1.81m
  17. vieta Latvijas čempionātā pieaugušajiem augstlēkšanā – 1.77m
  18. vieta Latvijas U20 čempionātā augstlēkšanā – 1.82m

    Māra Anna Zīverte
  19. vieta Eiropas U20 čempionātā 400m/b – 1:01.78
  20. vieta Baltijas U20 čempionātā 400m/b – 1:00.99
  21. vieta Latvijas U20 čempionātā – 1:01.00
    Latvijas rekordiste 4x400m jauktajā stafetē – 3:29.74

Nominācijā “Gada U20 vieglatlēts” izvirzīti:

Edvīns Hadakovs

  1. vieta Eiropas U20 čempionātā tāllēkšanā – 7.26m
  2. vieta Baltijas U20 čempionātā tāllēkšanā – 7.36m, trīssoļlēkšanā – 15.34m

    Jurijs Avsiščers
  3. vieta Eiropas U20 čempionātā kārtslēkšanā – 5.00m
  4. vieta Baltijas čempionātā pieaugušajiem kārtslēkšanā – 5.05m
  5. vieta Baltijas U20 čempionātā kārtslēkšanā – 4.90m
  6. vieta Latvijas U20 čempionātā kārtslēkšanā – 4.85m

    Dmitrijs Ļašenko
  7. vieta Pasaules U20 čempionātā 400m/b – 52.94
  8. vieta Eiropas U20 čempionātā 400m/b – 53.23
  9. vieta Baltijas čempionātā pieaugušajiem 400m/b – 52.30
    Latvijas un Baltijas U20 čempions 400m/b
    Latvijas rekordists 4x400m jauktajā stafetē – 3:29.74

    Artūrs Lapiņš
  10. vieta Baltijas U20 čempionātā 3000m šķēršļu skrējienā – 9:35.29
  11. vieta Latvijas U20 čempionātā 3000m šķēršļu skrējienā – 10:00.18
  12. vieta Baltijas U20 čempionātā krosā

    Matīss Gržibovskis
  13. vieta Eiropas U20 čempionātā 400m – 48.85
  14. vieta Baltijas U20 čempionātā 200m – 22.39, 400m – 48.31
  15. vieta Latvijas U20 čempionātā 200m – 21.63, 400m – 48.19
    Latvijas rekordists 4x400m jauktajā stafetē – 3:29.74

Nominācijā “Gada U23 vieglatlēte” izvirzītas:

Rūta Kate Lasmane

  1. vieta Eiropas U23 čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.75m
  2. vieta Latvijas čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.75m
    Latvijas U23 rekordiste trīssoļlēkšanā – 14.20m
    Latvijas rekordiste trīssoļlēkšanā telpās – 14.15m

    Asnāte Kalniņa
  3. vieta Eiropas U23 čempionātā 400m – 53.44
  4. vieta Baltijas čempionātā 400m – 54.02
  5. vieta Latvijas čempionātā 400m – 54.14

    Kristīne Blaževiča
  6. vieta Eiropas U23 čempionātā septiņcīņā – 6007 punkti, kas ir jauns sportistes personīgais rekords.

    Paula Sprudzāne
  7. vieta Eiropas U23 čempionātā 100m/b – 14.27
  8. vieta Latvijas čempionātā 100m/b – 14.17

    Krista Sprūde
  9. vieta Latvijas čempionātā septiņcīņā – 5462 punkti

Nominācijā “Gada U23 vieglatlēts” izvirzīti:

Roberts Jānis Zālītis

  1. vieta Eiropas U23 čempionātā 4x100m stafetē – 40.18
  2. vieta Eiropas U23 čempionātā 100m – 10.61
  3. vieta Latvijas čempionātā 100m – 10.76 Sezonas līderis Latvijā 100m – 10.46
    Latvijas U23 rekordists 4x100m stafetē – 40.18

    Iļja Petrušenko
  4. vieta Eiropas U23 čempionātā 4x100m stafetē – 40.18
  5. vieta Eiropas U23 čempionātā 400m – 47.17
  6. vieta Eiropas čempionātā telpās 400m – 48.46
    Latvijas U23 rekordists 4x100m stafetē – 40.18

    Artūrs Niklāvs Medveds
  7. vieta Eiropas U23 čempionātā 10000m – 30:11.32
  8. vieta Latvijas čempionātā 3000m šķēršļu skrējienā – 9:18.05

    Aleksandrs Kucs
  9. vieta Eiropas U23 čempionātā 4x100m stafetē – 40.18
  10. vieta Eiropas U23 čempionātā 200m – 21.50
  11. vieta Latvijas čempionātā 200m – 21.47 Latvijas U23 rekordists 4x100m stafetē – 40.18

    Oskars Grava
  12. vieta Eiropas U23 čempionātā 4x100m stafetē – 40.18
    Latvijas U23 rekordists 4x100m stafetē – 40.18

Nominācijā “Gada vieglatlēte” izvirzītas:

Madara Palameika

  1. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs šķēpa mešanā – 58.70
  2. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 63.25m
  3. vieta pasaules rangā

    Rūta Kate Lasmane
  4. vieta Eiropas U23 čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.75m
  5. vieta Latvijas čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.75m
    Latvijas U23 rekordiste trīssoļlēkšanā – 14.20m
    Latvijas rekordiste trīssoļlēkšanā telpās – 14.15m
  6. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 14.20m
  7. vieta pasaules rangā

    Līna Mūze
  8. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs šķēpa mešanā – 57.33m
  9. vieta Baltijas čempionātā šķēpa mešanā – 56.74m
  10. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 64.81m
  11. vieta pasaules rangā

    Anete Kociņa
  12. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs šķēpa mešanā – 58.84m
  13. vieta Latvijas čempionātā šķēpa mešanā – 63.70m
  14. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 63.70m
  15. vieta pasaules rangā

    Laura Igaune
  16. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs vesera mešanā – 68.53m
  17. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 70.64m
  18. vieta pasaules rangā

Nominācijā “Gada vieglatlēts” izvrzīti:

Gatis Čakšs

  1. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs šķēpa mešanā – 78.73m
  2. vieta Latvijas čempionātā šķēpa mešanā – 81.96m
  3. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 87.57m
  4. vieta pasaules rangā

    Mareks Ārents
  5. vieta Baltijas čempionātā kārtslēkšanā – 5.50m
  6. vieta Latvijas čempionātā kārtslēkšanā – 5.55m
  7. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 5.60m
  8. vieta pasaules rangā

    Arnis Rumbenieks
  9. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs 50km soļošanā – 4:13:33
  10. vieta Baltijas čempionātā 10000m soļošanā – 41:06.12
  11. vieta Latvijas čempionātā 50km soļošanā – 3:54:43
  12. labākais sezonas rezultāts pasaulē 50km soļošanā – 3:51:51

    Ruslans Smolonskis
    Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieks 50km soļošanā
  13. vieta Latvijas čempionātā 10000m soļošanā 42:00.57
  14. labākais sezonas rezultāts pasaulē 50km soļošanā – 3:50:31

    Dmitrijs Serjogins
  15. vieta Latvijas čempionātā 10000m – 32:28.20
    Atkārtots Latvijas rekords pusmaratonā – 1:04:43
  16. vieta Latvijas čempionātā 10km šosejas skrējienā – 29:47
  17. vieta Latvijas čempionātā pusmaratonā – 1:06:01

Nominācijā “Gada treneris/e” izvirzīti:

Raitis Ravinskis
Treneris ar neizsīkstošu enerģiju, kura realizējas ne vien sportistu rezultātos, bet arī vieglatlētikas sacensību organizēšanā un sporta vides uzlabošanā.
Viņa audzēknei Agatei Caunei:

  1. vieta Pasaules U20 čempionātā 3000m – 9:45.26
  2. vieta Pasaules U20 čempionātā 1500m – 4:37.49
  3. vieta Eiropas U20 čempionātā 5000m – 6:17.56
  4. vieta Eiropas U20 čempionātā 3000m – 9:21.52
    Latvijas rekordiste U18 vecuma grupā 10000m – 35:06.8.

Andrejs Vaivads
Viens no “Latvijas šķēpa metēju ģimenes” veidotājiem, kurš prasmīgi apvieno trenera darbu kā ar profesionāla līmeņa sportistiem, tā ar jaunās paaudzes censoņiem.
Viņa audzēknim Gatim Čakšam:

  1. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs šķēpa mešanā – 78.73m
  2. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 87.57m
  3. vieta pasaules rangā

Aivars Rumbenieks
Savas izcilās sporta karjeras laikā gūto pieredzi un viedo padomu nežēlo nevienam, īpaši dēlam, kurš šī gada laikā attaisnojis tēva ieguldīto darbu.
Viņa audzēknim Arnim Rumbeniekam:

  1. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs 50km soļošanā – 4:13:33
  2. labākais sezonas rezultāts pasaulē 50km soļošanā – 3:51:51

Juris Petrovičs
Vienas vasaras laikā izcīnītās sportistu medaļas – 1 Pasaules un 2 Eiropas kaluma – nav likušas celt degunu gaisā un novirzīties no mērķa, saka pats Juris.
Viņa audzēknēm:
Rūtai Katei Lasmanei 3. vieta Eiropas U23 čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.75m
Darjai Sopovai 3. vieta Pasaules U20 čempionātā trīssoļlēkšanā – 13.60m
Darjai Sopovai 3. vieta Eiropas U20 čempionātā trīssoļlēkšanā, labojot jau sev piederošo U20 rekordu ar rezultātu – 13.62m

Gints Palameiks
Trenera un tēva lomas prasmīgā apvienošana ir daudzu gadu garumā nesusi augstvērtīgus sportistes rezultātus gan Eiropas, gan Pasaules līmenī, šis gads nav bijis izņēmums.
Viņa audzēknei Madarai Palameikai:

  1. vieta Tokijas Olimpiskajās spēlēs šķēpa mešanā – 58.70
  2. labākais sezonas rezultāts pasaulē – 63.25m
  3. vieta pasaules rangā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.