Aparjods izcīna sudrabu Eiropas čempionātā kamaniņu sportā

Foto – Kamanas.lv

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), izcīnīja otro vietu, PK kopvērtējumā kā pirmais latvietis izcīnot trešo vietu.

No citiem Latvijas sportistiem Gints Bērziņš ieņēma 12.vietu, bet Artūrs Dārznieks ierindojās 15.pozīcijā, vēsta LETA.

Divu braucienu summā ātrākais bija austrietis Volfgangs Kindls, kurš finišēja divās minūtēs un 10,246 sekundēs.

Aparjods otrajā braucienā uzņēma lielu ātrumu jau trases augšdaļā un uzlaboja savu pirmā brauciena laiku par gandrīz sekundes desmitdaļu, austrietim piekāpjoties vien 0,021 sekundi. Labāko trijnieku noslēdza uzvarētāja tautietis Niko Glairšers, kurš Kindlam zaudēja 0,300 sekundes.

Dārznieks otrajā braucienā, pieļaujot vairākas nelielas kļūdas, tāpat spēja uzlabot finiša laiku, trasi veicot par trīs sekundes simtdaļām ātrāk nekā pirmajā braucienā un no uzvarētāja atpaliekot 1,031 sekundi.

Bērziņam neveicās otrajā braucienā. Viņš kļūdījās vairākas reizes, un divu braucienu summā ātrākajam braucējam piekāpās 1,212 sekundes.

Kopvērtējumā Pasaules kausā uzvarēja vācietis Johanness Ludvigs ar 871 punktu, otro vietu izcīnīja austrietis Kindls ar 791 punktu, bet dalītu trešo vietu kopā ar vācu sportistu Fēliksu Lohu ieņēma Aparjods, sezonas gaitā izcīnot 691 punktu. Desmitajā vietā ar 450 punktiem ierindojās Bērziņš, savukārt Dārznieks ar 215 punktiem ieņēma 19.vietu, bet Riks Kristens Rozītis, kurš pēdējos divos posmos nepiedalījās un jau beidzis sportista karjeru, ar 206 punktiem ierindojās 21.vietā 59 punktus guvušo sportistu vidū.

Jau ziņots, ka līderis pēc pirmā brauciena bija Itālijas sportists Dominiks Fišnallers, kurš trasi veica minūtē un 5,052 sekundēs. Otro vietu vietu, piekāpjoties 0,018 sekundes, ieņēma vācietis Johanness Ludvigs, bet trešajā pozīcijā ierindojās austrietis Volfgangs Kindls, zaudējot 0,110 sekundes līderim.

Dārznieks, kurš startēja ar 17.numuru, trasi veica minūtē un 5,744 sekundēs, no Fišnallera atpaliekot 0,692 sekundes. Tikmēr Bērziņam pirmajā braucienā izdevās veiksmīgs starts, un sportists nepieļāva rupjas kļūdas, finišējot minūtē un 5,292 sekundēs, piekāpjoties līderim 0,240 sekundes.

Aparjods trases vidusdaļā pieļāva kļūdu, atsitoties pret apmali, kā rezultātā zaudēja iekrāto laika pārsvaru un trasi veica minūtē un 5,182 sekundēs, no goda pjedestāla atpaliekot vien divas sekundes simtdaļas.

Pērn Sanktmoricā Dārznieks bija ceturtais, Bērziņš ieņēma desmito vietu, bet Aparjods nestartēja, jo dziedēja kājas trauma.

Dārznieks ir trīskārtējs Eiropas čempionātu medaļnieks komandu stafetē, bet individuāli no latviešiem pie godalgas ticis tikai Aparjods, kurš aizpērn Oberhofā piekāpās krieviem Semjonam Pavļičenko un Romānam Repilovam.

Jau ziņots, ka Mārtiņš Bots/Roberts Plūme gan Eiropas čempionātā, gan pēdējā Pasaules kausa posmā izcīnīja bronzu, bet Andris un Juris Šici ieņēma piekto vietu. Savukārt kopvērtējumā Šici ierindojās otrajā vietā, bet Bots/Plūme Pasaules kausa sezonu noslēdza astotajā vietā.

Pasaules kausa devītajam posmam pietikušies 125 sportisti no 25 valstīm. Svētdien spēkosies sievietes un būs komandu stafete.

Sieviešu konkurencē svētdien Latviju pārstāvēs Kendija Aparjode, Sigita Bērziņa, Elīza Tīruma un Elīna Ieva Vītola.

Jau ziņots, ka Riks Kristens Rozītis pēc Siguldas posma licis punktu sportista gaitām un pievērsies trenera arodam. Tāpat sezonu ātrāk noslēdza Ulla Zirne.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.