Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Sabiedriskās vietās bez iespējas distancēties sejas masku turpina nēsāt 22% iedzīvotāju

Sabiedriskās vietās bez iespējas distancēties sejas masku turpina nēsāt 22% iedzīvotāju, secināts secināts “Benu Aptiekas” pasūtītā pētījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci citam no cita, kopumā 22% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nēsā sejas maskas, piemēram, pārpildītā sabiedriskajā transportā, veikalā un citās vietās, kur drūzmējas daudz cilvēku, vēsta LETA.

Tikmēr 76% vietās bez iespējas ievērot savstarpējo distanci sejas masku nenēsā, bet vēl 2% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc dzimuma, biežāk sejas masku vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, nēsā sievietes. To dara 23% sieviešu, kamēr vīriešiem šis rādītājs ir 20%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr 75% sieviešu un 78% vīriešu sejas masku minētajos gadījumos nenēsā, bet vēl 2% sieviešu un 3% vīriešu konkrētu viedokli šajā jautājumā sniegt nevarēja.

Pēc vecuma sejas masku biežāk turpina nēsāt vecāka gadagājuma cilvēki – vecumā no 55 līdz 74 gadiem šādu atbildi sniedza 33%, kam seko respondentu grupa vecumā no 25 līdz 34 gadiem un aptaujātie vecumā no 45 līdz 54 gadiem, kamēr pārējās vecuma grupās šis rādītājs svārstās no 12% līdz 15%.

Vērtējot aptaujas datus pēc ģimenē lietotās sarunvalodas, nedaudz biežāk sejas masku vietās bez iespējas ievērot drošu distanci nēsā latvieši – viņu vidū šis rādītājs ir 22%, kamēr krievvalodīgajiem – 20%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc izglītības līmeņa sejas masku biežāk vietās, kur nevar ievērot drošu distanci, nēsā iedzīvotāji ar augstāko izglītību – viņu vidū šis rādītājs ir 22%, kamēr respondentu vidū ar vidējo izglītību šādu atbildi sniedza 16%.

Tikmēr sejas masku minētajos gadījumos nenēsā 76% augstāko izglītību ieguvušo respondentu un 84% aptaujāto ar vidējo izglītību.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, aptaujājot 1518 respondentus.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.