Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ar Asfaltēšanas kongresu Ziemupē svinēs 600. dzimšanas dienu

Mūsu piekraste ir unikāla. Tādas nav nekur citur pasaulē. Kā pērles liedagu rotā zvejniekciemi, un Ziemupe ir viens no šādiem rosīgajiem ciemiem, kas 6. augustā pārtaps par centrālo norises vietu svinībām Dienvidkurzemē. Te varēs satikties tie, kuriem sirds jau sen kāpās ieaugusi ar dziļām saknēm. Kā arī draugi un zinātkārie, kas gatavi atvērties un ļauties mazā ciema un sīksto ļaužu valdzinājumam. Svētku dienas programma plānota plaša un daudzpusīga, nodrošinot aktivitātes visas dienas garumā. Svētkus sev un citiem organizē ziemupnieki paši tā: lai spindzeles, knauši nekož, ļetraki nerādās, naģes nenobīstas un nekas netraucē priecāties visu dienu. Pa mūsu modei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diena sāksies ar orientēšanās pastaigu “Zembeektes ķīķerēšana” možajiem. Pl.11 dažādās Ziemupes vietās norisināsies vietizrāde “Stāstu vietas”, kuru veido režisors ar Ziemupes saknēm Mārtiņš Eihe kopā ar dramaturģi Rūtu Dišleri, iesaistot vietējos iedzīvotājus, Vērgales dramatiskā teātra kolektīva aktierus un papildspēkus no Liepājas Teātra jaunajiem aktieriem. Vietizrādi iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties zvanot 26107720, jo tā tiks veidota kā kopīgs ceļojums, portālu “ReKurZeme” informē viena no svētku organizatorēm, biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daina Vanaga.

Pl.14 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra amatierteātra “Projekts” uzvedums „Aiziet jūriņā!“, kas veidots pēc Janas Egles stāsta, kur par prototipu ņemts stāsts par kādu ziemupnieku. Centrālais notikums pl.17 būs „Asfaltēšanas kongress”, inscinēta publiska diskusija par sabiedrībā nozīmīgu aktualitāti, piedaloties gan sveicējiem, gan vietējiem amatierkolektīviem kurā svētku noskaņās mēģināsim saprast – kādas izmaiņas radītu asfaltētais ceļš Vērgale-Ziemupe un vai mums šīs izmaiņas nepieciešamas. Kongresu noslēgsim ar svētku torti, kuru mums palīdz sagādāt Ganību māja.

Paralēli norisināsies foršo lietu tirdziņš pie Jūras mājas, bērniem un pusaudžiem plānota aktivitāšu zona Ziemupes Muižas pagalmā, mobilā dabas klase, kā arī būs iespējams pieteikties zemessardzē un piedzīvot vēl daudz interesanta. Vakarā būs bezmaksas brauciens uz Akmeņraga bāku sadarbībā ar Ventspils brīvostas pārvaldi.

Vakara noslēgumā Spāņu dejas, Zaļumballe centrā un brīvdabas kino Ziemupes jūrmalā. Kino repertuārā Lailas Pakalniņas filmas “Teodors”, “Kurpe”, “Spogulī”, Daces Pūces “Bedre”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ietizrāde “Stāstu vietas” top ar Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda “Kurzemes Kultūras programmas” atbalstu.

Ziemupe ir piejūras ciematiņš Kurzemē ar interesantu vēsturi, nemateriālo kultūras un unikālu dabas mantojumu. Pirmo reizi kartēs minēts 1422.gadā. Sākotnēji kā nosaukums parādījās Zembeekte. 1791.gadā jau krietni latviskāks nosaukums – Zemmuppen. Šodien Ziemupe ir viena no retajām aizsargājamās dabas resursu pērlēm un miera osta tiem, kuri meklē vietu, kur atgūt spēkus un sirdsmieru. Ziemupē šobrīd dzīvo ap 160 iedzīvotājiem, kuru skaits vasaras sezonā vairākkārt pieaug. Ciems vienmēr bijis dzīvs – ar dabu, notikumiem, tradīcijām, ar aktīviem cilvēkiem, kuri prot darīt un radīt, svinēt un novērtēt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.