Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ar ko jārēķinās, uzsākot biznesu?

Savs bizness ir lieliska iespēja piepildīt sapņus, pārvērst idejas realitātē un pašam kļūt par savas dzīves un panākumu veidotāju. Strādājot algotu darbu kāda cita labā, tas ne vienmēr ir iespējams, tāpēc doma par savu biznesu klusībā iekšā gruzd ne vienam vien cilvēkam. Tomēr, lai arī ieguvumi un izaugsmes iespējas, kuras piedāvā šāds nodarbinātības un ienākumu modelis, ir tiešām vilinošas, jāatceras, ka, uzsākot šo ceļu, jārēķinās arī ar medaļas otro pusi – dažādiem praktiskiem, juridiskiem un finansiāliem izaicinājumiem. It īpaši tad, kad bizness vēl ir plānošanas un uzsākšanas stadijā.

Vajadzīga biznesa ideja, kas pašu aizrauj
Liela daļa no biznesa veiksmes ir atkarīga no tā, cik labu un pašam interesantu biznesa ideju izvēlas īstenot. Jo tieši šī interese un aizrautība būs ļoti nozīmīga tad, kad pienāks grūti brīži, nogurums, būs jācīnās par vietu konkurentu vidū. Un arī klienti ļoti labi jūt, vai pašam zīmola radītājam ir patiesa ticība savam produktam vai pakalpojumam, vai viņam iemirdzas acis, runājot par to, stāstot par priekšrocībām. Daudzi veiksmīgi biznesi tikuši izveidoti, attīstot savu hobiju un pārvēršot to pelnošā uzņēmumā. Tāpēc, ja īstā biznesa ideja vēl nav atrasta, ir vērts paskatīties uz lietām un nodarbēm, kuras ikdienā sagādā prieku, patiesi aizrauj, jo tām varētu būt sekmīga biznesa potenciāls.

Juridiskie jautājumi prasīs daudz laika
Uzsākot biznesu, ir daudz ideju, enerģijas, degsmes un nākotnes ieceru, kas ir lieliski. Tomēr jāatceras, ka vadīt savu biznesu nozīmē ne tikai strādāt ar produktiem, reklāmu, kontaktēties ar klientiem utt. Viens no veiksmīga biznesa pamatiem ir arī sakārtoti juridiskie jautājumi. Pašā sākumā nepieciešams reģistrēt savu izvēlēto uzņēmējdarbības formu, izvēlēties nodokļu maksāšanas režīmu. Ja tiek algoti darbinieki, tad atbilstoši jāsakārto arī šie jautājumi. Tā kā šīs ir specifiskas lietas, kurās nepieciešams iedziļināties, tad vislabāk iegūt aktuālo informāciju Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmumu reģistra un citās oficiālās interneta vietnēs. Var arī klātienē vai attālināti saņemt speciālistu konsultācijas, kas palīdzēs risināt aktuālos juridiskos jautājumus. Nepieciešams rūpēties par grāmatvedību atbilstoši izvēlētajam uzņēmējdarbības veidam.

Jābūt gatavam pašam darīt visus darbus
Savs bizness sākumā bieži vien nozīmē, ka aiz visa stāv viens vai tikai pāris cilvēki. Tas nozīmē, ka nereti nākas darīt daudzus darbus reizē – radīt pašu produktu, veidot mārketinga kampaņas, kārtot grāmatvedību, būt preču piegādātājam un dienas beigās vēl uzkopt telpas. Kamēr bizness uzplaukst un nes peļņu, kas ļautu noalgot vairāk darbinieku, savā biznesā jāpārzina un jāprot visi aktuālie darbi. Ideja par biznesu var būs vilinoša, jo šķiet, ka varēs tikai izbaudīt uzņēmuma vadītāja statusu, visu plānojot un gūstot labu peļņu, bet patiesībā līdz tādam brīdim vēl diezgan tāls ceļš priekšā. Un tikmēr būs jāstrādā daudz, smagi un arī jāiemācās darīt daudzas jaunas lietas.

Sākumā var būt nepieciešams kredīts biznesam
Vēl viens jautājums, par kuru nepieciešams aizdomāties, uzsākot biznesu, ir finansējums. Lai sāktu darbu, nepieciešams kaut vai minimāls tehniskais nodrošinājums, varbūt vajadzīgas specifiski aprīkotas telpas, darba automašīna, izejmateriāli un citas lietas, kas atkarīgas no biznesa specifikas. Labi, ja ir savi ietaupījumi, kurus novirzīt biznesa uzsākšanai, bet vairumā gadījumu jaunajiem uzņēmējiem nav pietiekami daudz līdzekļu, lai sāktu darbu. Tāpēc nepieciešams jau savlaicīgi domāt, kā piesaistīt nepieciešamos finanšu līdzekļus. Tie var būt investori, valsts atbalsta programmas vai arī kredīts biznesam. Uzņēmējdarbības uzsākšanai un tās apgrozāmo līdzekļu finansēšanai pieejami arī aizdevumi internetā, kuriem ir vienkārši pieteikties.

Izdevīgs kredīts biznesam nodrošinās ne tikai apgrozāmos līdzekļus, bet arī nepieciešamo naudas summu biroja labiekārtošanai, pamatlīdzekļu, nekustamā īpašuma un transportlīdzekļu iegādei. Uzzināt vairāk par kredītu un pieteikties tā saņemšanai iespējams Aizdevums.lv mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.