Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ar lielākajām motosporta sacensībām Liepājā atklāta “Cross Country” sezona

  1. martā Liepājā “motoparkā Lauma” aizvadīts Latvijas kausa pirmais posms Cross Country.
    Tradicionāli jau septīto gadu Liepājā “motoparkā Lauma” bija sabraucis kupls dalībnieku pulks no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Solo klasēs uz starta stājās 110 dalībnieki, bet kvadru klasēs 23 braucēji. Arī šogad, otro gadu pēc kārtas divu stundu braucienā solo klasēs nepārspēts palika motokrosa meistars, EGP klases uzvarētājs Toms Macuks, kurš aiz sevis atstāja talantīgo Enduro un Cross Country sportistu Miku Rasmani un pieredzējušo Enduro un Cross Country braucēju Jāni Lubānu. Savukārt kvadru klasēs sīvajā cīņā visātrākais bija motokrosa braucējs Kārlis Neija, portālu “ReKurZeme” informē LaMSF Enduro komisija.

Latvijas Motosporta federācijas Enduro komisijas vadītājs Kaspars Ērkulis: “Man ir liels prieks, ka septīto gadu pēc kārtas Liepājā norisinājās Cross Country “Liepāja 2023” atklāšanas sacensības. Nevar nepieminēt, ka šīs ir lielākās motosporta sacensības Liepājā, ko pierāda arī dalībnieku skaits, kas priecēja vietējos iedzīvotājus, fanus un dalībniekus. Liels paldies Liepājas pilsētai par atbalstu un visiem pārējiem, kas iesaistījās šī pasākuma organizēšanā, lai kārtējo reizi pierādītu, ka Liepājā šāda veida sacensības ir plaši apmeklētas un vajadzīgas. To atzīst arī sportisti. Tiekamies Liepājā ne tikai 2024. gada Cross Country sacensībās, bet aicinu visus apmeklēt šo burvīgo pilsētu vasarā, un izbaudīt fantastisko pludmali un pārējās iespējas, ko piedāvā pilsēta pie jūras. Liepāja iedvesmo!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kā pērn, arī šogad solo klasēs visātrākais bija EGP klases uzvarētājs Toms Macuks (“MX Rodeo”), kurš uzvaras laurus šajā trasē plūca arī 2020. gadā. “Veicās ļoti labi. Ar tādu domu arī braucu – apdzīt otro vietu pa apli, kas arī veiksmīgi izdevās. Aplis ir garš, vidēji vairāk kā astoņas minūtes. Tās bija divas stundas trasē – jutos labi, neskatoties uz to, ka trase bija grūta un fiziski smaga. Bija daudz braucēju. Kā izcēlu startu, tā nobraucu divas stundas pirmais. Braucu ar motokrosa motociklu, kuram biežāk jāpilda degviela nekā enduro motociklam, kam bāka lielāka. Tomēr tas neietekmēja manu laiku. Liepājas posmu parasti izmantoju kā treniņsacensības, jo divas stundas praktiski braucu pa ļoti garu motokrosa trasi.
Ja pārējie posmi iet pa mežu, kurā ir saknes, tad ar motokrosa motociklu pa tādu ir diezgan grūti pabraukt, jo ir cietāka amortizācija. Izmantoju šo kā labu izturības treniņu. Braucot, šajās divās stundās, var iemācīties atbrīvoties, un strādāt ar dažādām muskuļu grupām. Tas tieši palīdz arī motokrosā, lai var pamainīt pozīcīju uz motocikla un nepiekust. Šis ir ideāls veids, kā trenēties. Šogad plānā startēt Latvijas čempionātā motokrosā,” saka Toms Macuks.
EGP klases otrās vietas ieguvējs Miks Rasmanis (“KTM Orange Racing”) pastāstīja, ka veiksmīgi aizvadījis šīs sezonas pirmās Cross Country sacensības. “Trase bija ideāli sagatavota, nebija par ko satraukties. Tā bija ātra, tehniska, smilšaina, kā jau Liepājā. Šoreiz man šķita, ka vējš bija mazāks. Startā bija sajūta, ka “nelec” motocikls, bet pirmajā līkumā biju jau trešais, tā arī visu atlikušo braucienu braucu ar Markusu Danielu Jauntirānu. Sanāca interesanti manevri, apsteidzot iepalicējus. Bija riskanti brīži, taču kopumā viss kārtībā,” saka Miks. Arī laikapstākļi bija ideāli, tie šoreiz sportistus lutināja. “Sezonai esmu gatavs. Šosestdien, 1. aprīlī startēšu Latvijas čempionāta pirmajā posmā Enduro, kas notiks Ķesterciemā. Ceru, ka būs daudz dalībnieku, lai cīņas trasē ir vēl aizraujošākas un interesantākas. Tiekamies trasē,” saka Miks Rasmanis.

Open 1h trešās vietas ieguvējs, motokrosa braucējs Kaspars Narovskis (“KTM Motofavorīts”) atzina, ka Cross Country sacensībās startēja pirmo reizi. Tā viņam bija jauna pieredze, vēl daudz kā nezināma, bet kopumā sportistam patika. “Trase bija laba un viss bija “forši”,” saka Kaspars. Taujāts, kā izdomājis piedalīties Cross Country, viņš pastāstīja, ka “kolēģis, kurš pats brauc Enduro, pierunāja startēt. Vienmēr esmu gribējis izmēģināt Cross Country un tieši Liepājā “Laumas” trasē. Apļa laiks bija labs. Nebiju gaidījis, ka būs tik labi, divreiz kritu. Starts bija labs, bet kā motokrosa braucējam, man labāk patīk starts ar barjeru. Viss “okej”. Formāts super, nobrauc savu braucienu un pēc tam dodies mājās. Tas arī ļoti patika. Fiziski jutos labi. Šīs sezonas galvenais plāns ir startēt motokrosā,” tā Kaspars Narovskis.

Motokrosists Kārlis Neija (“KTM Motofavorīts”) atklāja, ka “šoreiz starts neizdevās, kā vēlējos, jo pēc klusā starta uzreiz “nepielēca”. Sāku no kādas astotās vietas. Pusaplī aizcīnījos līdz līdera pozīcijai. Tad pirmās 40-50 min bija cīņa ar Kārli Lizanderu. Abi pamatīgi atrāvāmies no trešās vietas. Bija ļoti, ļoti interesanti. Viens otru visu laiku apdzinām, bet finālā man izdevās atrauties no viņa. Tā arī noturēju savu pirmo vietu. Esmu priecīgs par savu rezultātu, viss izdevās kā biju iecerējis. Trase bija fiziski grūta, tāpēc maksimālo ātrumu pusotras stundas garumā nebija fiziski viegli noturēt. Paldies manam fiziskajam trenerim Dzintaram Vītolam. Prieks, ka arī tehnika strādāja perfekti. Manuprāt, viss bija perfekti. Tieši tā, kā tam bija jābūt. Šis bija ļoti labs treniņš jaunai motokrosa sezonai. Trase bija ļoti labi sagatavota, paldies organizatoriem. Paldies trenerim, ģimenei, manai komandai un atbalstītājiem,” saka Kārlis Neija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību organizators Ainis Kļavenieks: “Sacensības bija labas. Man patika. Domāju, ka šoreiz viss izdevās. Izvirzītos mērķus sasniedzām. Varbūt skatītājiem vajadzēja vēl vairāk dalībniekus trasē, lai būtu vēl interesantākas cīņas. Esmu gandarīts un apmierināts ar sava darba rezultātu. Centāmies visu izdarīt, lai braucējiem viss būtu droši, bez lielām traumām, kas arī izdevās. Arī laikapstākļi bija labi, pavasarīgi. Prieks par dalībnieku skaitu, arī kvadraciklu klasē. Bija skaisti un jaudīgi. Interesants izdevās posms pa kartinga trasi, tas bija kā tāda trases “rozīnīte”. Bija superīgi. No malas izskatījas labi. Tiekamies nākamgad!”
Liels paldies atbalstītājiem: Liepājas pilsēta, “Stokker”, “Stihl Latvija”, “Eco Baltia Vide”, “Kurzemes gaļsaimnieks”, SIA “REVO”.

Latvijas kausa Cross Country pirmā posma TOP3

EGP klasē:
1. Toms Macuks
2. Miks Rasmanis
3. Jānis Lubāns

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Juniros 14+ klasē:
1. Ralfs Vindigs
2. Ralfs Spila
3. Alisters Budanovs

Hobiju klasē: 
1. Gundars Cibuļskis
2. Jurģis Žukas
3. Kārlis Reinfelds

Seniors 40+ klasē:
1. Ingus Bērziņš
2. Jānis Gražulis
3. Ragnar Valdstein

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veterāni 50+ klasē:
1. Jurijs Žižkuns
2. Raimonds Baltgalvis
3. Ivars Miķelsons

Iesācēji (C) klasē:
1. Edgars Fridrihsons
2. Domantas Virksas
3. Mihkel Reino

Open 1h klasē:
1. Andrejs Safonovs
2. Gatis Zundovskis
3. Kaspars Narovskis

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

85cc klasē:
1. Inguss Supe
2. Georgs Fridrihsons
3. Gusts Rasmanis

Absolūtais iesācējs klasē:
1. Aivars Straume
2. Kaspars Krilovs
3. Kristaps Kancēvičs

Kvadri open klasē:
1. Kārlis Neija
2. Kārlis Lizanders
3. Aivis Graudiņš

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ATV klasē:
1. Taivo Kaarna
2. Andres Timmusk
3. Armins Timinskis

Nākamais Latvijas kausa Cross Country otrais posms norisināsies 8. aprīlī Ķesterciemā “Bušu karjerā”.

Foto: Kitija Kļaveniece

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.