Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Attīstošas spēles, ko spēlēt ar bērniem

Dažādas spēle var uzlabot bērna kognitīvās, fiziskās un emocionālās prasmes. Sāciet ar dažām vienkāršām mazu bērnu spēlēm, kas ir jautras un izglītojošas!

Droši vien ir dzirdēts teiciens — bērni ir kā sūkļi, tas jo īpaši attiecas uz maziem bērniem. Mazie bērni vecumā no viena līdz trīs gadiem ātri uzņem jaunas lietas. Svarīgs mācību režīms ir spēles. Viss sākas air spēlēšanos blakus (to sauc par paralēlo spēli), pēc tam pāriet uz interaktīvāku saturu, kur bērns mijiedarbojas ar saviem spēļu biedriem un absorbē informāciju no tiem. Pareiza spēle var uzlabot jūsu bērna kognitīvās, fiziskās un emocionālās prasmes, tāpēc iedrošiniet savu mazuli sākt ar kādu no šīm spēlēm:

Karsts un auksts
Bērns iziet no istabas, bet pārējie pa to laiku paslēpj kādu priekšmetu.
Kad priekšmets paslēpts, bērns sāk to meklēt. Ja atrodas tālu no paslēptā “dārguma”, visi saka: “Auksts, auksts!” Ja tuvojas, saka “Siltāks, siltāks!”
Kad paslēptais jau gandrīz ir atrasts, jāsaka:: “tūlīt apdedzināsies!” – un beigu beigās iesaukties: “Karsts!” Kad paslēptais priekšmets ir atrasts, spēlētāji mainās lomām.

Viens tev, viens man
Šī spēle ir lieliski piemērota jaunākiem bērniem, jo tā iemāca dalīties. Izlieciet priekšmetu kaudzi, piemēram, krītiņus vai pogas, un palūdziet tos sadalīt starp jums, vienlaikus sakot: “Viens tev, viens man”.

Medības
Vai ir kaut kas jautrāks par meklēšanu? Noteikumi ir meklēt objektus mājā uz komandām, piemēram, “atrodi man kaut ko apaļu” vai “atrodi man kaut ko sarkanu”. Vai arī varētu lūgt izvēlēties vairākus nejaušus objektus un uzdot jautājumus “Kurš no tiem ir zils?” vai “Kurš ir garāks?”

Ieskaties www.bernusmaids.lv un apskati atbalsta centra “Bērnu smaids” nodarbības bērniem un jauniešiem. Zvani: 28161689 un atbildēsim uz neskaidrajiem jautājumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.