“Audas” futbolisti izcīna Latvijas kausu

“Audas” futbolisti trešdien “Skonto” stadionā Rīgā uzvarēja “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas finālā.

“Auda” pieveica RFS ar 1:0 (1:0). Vārtus guva Daniils Ulimbaševs, vēsta LETA.

Spēle sākās ar “Auda” komandas pārsvaru. Piektajā minūtē par simulāciju, krītot RFS soda laukumā, saņēma Abubakars Karamoko, bet nākamajā minūtē, apturot pretinieku uzbrukumu, ar dzelteno kartīti pretinieku rindās tika sodīts Stefans Paničs.

Pa vidu abiem dzeltenajiem “plāksteriem” no vārtsarga laukuma stūra tuvējā vārtu stūrī bīstami sita Useno Njangs, bet Pāvels Šteinbors bija īstajā vietā, atvairot bumbu.

30.minūtē Tomaša Šimkoviča sitienu ārpus soda laukuma vārtu kreisajā apakšējā stūrī ķēra vārtsargs Fabriss Ondoa.

36.minūtē Šteinbors no tuva attāluma atvairīja Njanga sitienu pēc Mora Gajē piespēles, taču arī Njangs bija aizmugurē.

Mirkli vēlāk jau Andrejs Iličs ar galvu sita pa vārtiem, taču vārtsargs bumbu atvairīja.

42.minūtē “Auda” aktivitāte tika atalgota ar Daniila Ulimbaševa vārtiem. Njangs no soda laukuma kreisās puses piespēlēja vārtu priekšā, kur Ulimbaševs ar kreiso kāju vārtsargam neatvairāmi raidīja bumbu zem vārtu pārliktņa – 1:0 “Auda” labā.

52.minūtē pēc Njanga piespēles pa gaisu uz vārtu priekšu bumba skāra Stefana Paniča roku, un galvenais tiesnesi: Edgars Maļcevs norādīja uz 11 metru atzīmi.

Lieliskā izdevība dubultot pārsvaru palika nerealizēta, jo Georgijs Minčevs pavāji sita vārtu labajā stūrī, Šteinboram sitienu atvairot.

56.minūtē dzelteno kartīti saņēma Ulimbaševs, labajā aizsardzības pusē nogāžot Petru Marešu.

59.minūtē Iliča sitienu ar galvu tvēra Ondoa, kurš pirmajā puslaikā guva savainojumu, taču turpināja spēli.

Desmit minūtes vēlāk RFS rindās Artūru Zjuzinu nomainīja Elvis Stuglis un Jovanu Vlalukinu – Alfuseinijs Džata, bet 72.minūtē Ulimbaševa vietā laukumā nāca Jegors Novikovs.

RFS mēģināja uzbruka, taču draudus saviem vārtiem novērsa Ondoa vai arī RFS futbolistu sitieni nebija precīzi.

68.minūtē dzelteno kartīti saņēma Gajē, bet četras minūtes vēlāk pretinieku rindās dzelteno kartīti saņēma Tomašs Šimkovičs, kurš pēc bumbas zaudēšanas iespēra pa kājām Manjumovam Ečolam.

Savukārt 78.minūtē otru dzelteno kartīti mačā pēc pretuzbrukuma apturēšanas laukuma vidū saņēma Paničs, atstādams komandu mazākumā.

80.minūtē Minčevu nomainīja Stanislavs Krapuhins, bet četras minūtes vēlāk Šimkoviča vietā laukumā nāca Kevins Frīzenbihlers.

84.minūtē dzeltenais “plāksteris” par runāšanu ar tiesnesi tika Marešam.

Jau kompensācijas laikā “Auda” veica vēl vienu spēlētāju maiņu, taču rezultāts nemainījās, un par kausa ieguvējiem kļuva “Auda” futbolisti.

RFS finālā spēlēja trešo reizi vēsturē un lūkoja atkārtot 2019. un pērnā gada paveikto, kad savā rīcībā ieguva uzvarētāju trofeju. “Auda” kausa finālā spēlēja pirmo reizi vēsturē.

Latvijas kausa fināls ir svarīgs arī Eirokausu ceļazīmju sadalē. Pēc “Auda” panākuma starptautiskajā arēnā bez ķekavniekiem spēlēs trīs Latvijas čempionāta medaļnieces, no kurām viena būs “Valmiera”, bet pārējās divas visticamāk abas Rīgas vienības.

Abas komandas šajā sezonā jau bija aizvadījušas četras savstarpējas spēles Latvijas futbola virslīgā. Divi mači noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, vienā ar 1:0 uzvarēja RFS, pateicoties Petra Mareša realizētam 11 metru soda sitienam, bet pēdējā cīņā bija neizšķirts 1:1. “Audai” vārtus guva Aleksejs Saveļjevs, bet RFS rindās atzīmējās Kevins Frīzenbihlers.

Virslīgas komandas kausa izcīņā iesaistījās no astotdaļfināla. RFS ceļā uz finālu uzvarēja Jūrmalas “Spartaka” komandu (4:0), “Tukums 2000″/”Telms” vienību (4:1) un “Grobiņu” (5:0). Savukārt “Auda” apturēja “Daugavpili” (2:1), “Valmieru” (0:0, p.s.s – 6:5) un “Jelgavu” (6:1).

“Skonto” stadionā Latvijas kausa fināls pēdējoreiz notika 2017.gadā, bet kopumā šajā stadionā fināls risinās 14.reizi.

Latvijas kausa izcīņas vēsturē kopš 1936.gada pie prestižās trofejas tikušas 38 dažādas klubu komandas, bet kopš valsts neatkarības atgūšanas kausu virs galvas cēlušas 12 dažādas vienības.

Pašreizējā trofejas glabātāja ir RFS komanda, kas pērn Valmierā finālā ar 1:0 uzveica “Liepāju”.