Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Augstāko ūdens līmeni upēs prognozē janvāra sākumā

Tuvākajās dienās paaugstināsies ūdens līmenis upēs, un janvāra sākumā gaidāma plašāka palieņu un citu zemāko vietu applūšana, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemes upēs augstākais ūdens līmenis gaidāms janvāra pirmajās dienās, bet vietām Vidzemē un Latgalē – laikā ap 10.janvāri. Sagaidāms, ka vairākos upju posmos ies ledus un iespējama ledus sablīvējumu veidošanās, vēsta LETA.

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas pirmajā pusē ūdens līmenis upēs galvenokārt pazeminājās, patlaban atsākas tā paaugstināšanās.

Tērvetes upē, kas Ziemassvētkos izgāja no krastiem, ūdens līmenis kopš nedēļas sākuma pazeminājies par vairāk nekā pusmetru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LVĢMC norāda, ka jau otro gadu pēc kārtas decembrī tiek izsludināti brīdinājumi par palu izraisītiem plūdu draudiem un ka klimata pārmaiņu ietekmē mainīgi un sezonai netipiski laikapstākļi ir novērojami biežāk.

Lai iedzīvotāji, uzņēmēji, pašvaldības un glābšanas dienesti labāk varētu sagatavoties iespējamajiem hidrometeoroloģiskajiem apdraudējumiem, tai skaitā plūdiem, tiek veidota uz ietekmi vērsta bīstamo hidrometeoroloģisko apstākļu agrīnās brīdināšanas sistēma.

LVĢMC ieviesis jaunus hidroloģisko brīdinājumu kritērijus, tos definējot visām novērojumu stacijām. Kritēriju definēšanai veikta gan vēsturisko datu analīze, aprēķinot ūdens līmeņus ar dažādu atkārtošanās biežumu, gan to salīdzināšana ar informāciju par plūdu izraisīto ietekmi, kas saņemta no pašvaldībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saglabāti trīs pakāpju brīdinājumi – dzeltens, kas nozīmē pasliktinātus hidrometeoroloģiskus apstākļus, oranžs, kas vēsta par bīstamiem hidrometeoroloģiskiem apstākļiem, un sarkans, kas norāda uz ļoti bīstamiem hidrometeoroloģiskiem apstākļiem.

Informāciju par oranžās un sarkanās pakāpes brīdinājumiem LVĢMC turpmāk sūtīs arī pašvaldībām.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.