Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Auto amortizatoru restaurācija

Auto amortizatori ir viena no auto detaļām, kuru braucot izjūtam vistiešāk. Ja amortizatori ir nolietojušies vai sliktas kvalitātes, tad auto līkumos šūposies par daudz un iebraucot bedrēs, šoferis saņems gandrīz vai sitienu. Ja auto tiek ikdienā ekspluatēts pa sliktiem un bedrainiem ceļiem, tad amortizatori kalpošanas laiks būs krietni īsāks nekā tiem auto, kas tiek braukti pa labiem ceļiem. Bedraino lauku ceļu izmantotājiem amortizatoru problēmas var būt it sevišķi tuvas.

Ja auto ir jauns vai jaunāks, tad amortizatoru restaurācija var būt neiespējama vai sarežģītāka, jo to darbības princips ir savādāks nekā veco atsperes tipa amortizatoriem. To saspiestās gāzes princips padara būtiskāko amortizatoru daļu nerestaurējamu. Runājot par amortizatoru atsperes daļas remontu un restaurāciju, ir jāmin speciālie rīki, ar kuriem atsperes noturēt. Amortizatoru maiņa nav tas vienkāršākais detaļu remonts, un to restaurācija ir vēl sarežģītāka, tamdēļ ir vērts kritiski novērtēt katram savas spējas pirms uzņemties šādu darbu, neuzmanīga rīcība var sagandēt pašu auto un radīt savainojumus.

Pirms ķerties pie amortizatoru remonta vai restaurācijas vajag noteikt to stāvokli. Pieredzējuši braucēji iekāpjot svešā auto var noteikt amortizatoru stāvokli pēc tā kā auto sašūpojas. Lai noteiktu pilnībā precīzi ir jādodas uz auto servisu, kur auto tiek uzlikts uz stenda un šūpots, programma nolasa precīzi kā kura auto modelim un gadam ir jāšūpojas, un tas precīzi nosaka amortizatoru stāvokli. Pēc reālā stāvokļa noteikšanas var ķerties klāt pie darbiem un veikt nolietoto detaļu nomaiņu. Parastākajiem modeļiem un vecākiem auto pamatā ir hidrauliskie amortizatori, kuru restaurācija nav viegla, bet ir iespējama.

Pirmā lieta pie amortizatoru restaurēšanas ir iegādāties amortizatora gāzes stieņus. Tos ir vēlams mainīt uzreiz visiem četriem riteņiem, lai auto saglabātu vienmērīgu gaitu. Signeda.lv mājaslapā ir atrodami amortizatori visa veida auto modeļiem. Kā arī ir iespējams tos iegādāties par dažādām cenām, no labiem neoriģinālajiem amortizatoriem līdz pat augstākās kvalitātes ražotāju detaļām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.