Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Auto logu tonēšana – 5 noderīgi Ieteikumi

Pēdējā laikā atkal aktuāla kļuvusi auto logu tonēšana, kas nozīmē auto logu aplīmēšanu ar speciālu materiālu jeb plēvi. Auto stiklu tonēšanai ir divi mērķi: praktiskais un vizuālais. Praktiskais paredz, ka tiek uzlabots autovadītāja un tā pasažieru komforts, jo auto salonā iekļūst mazāk saules staru un apkārtējo skatienu, savukārt vizuālais paredz, ka tiek uzlabots auto vizuālais izskats, jo kopskats ar tonētiem logiem ir modernāks. Arī Jūs esat nolēmis veikt sava auto stiklu tonēšanu? Raksta turpinājumā 5 noderīgi padomi, kas Jums būtu jāņem vērā!

Auto logu tonēšana – 5 noderīgi ieteikumi

 1. Ziniet noteikumus!
  Latvijā un arī citās pasaules valstīs ir izstrādāti speciāli noteikumi, kas attiecas uz auto logu tonēšanu, līdz ar to nav iespējams darīt tā, kā patīk un pirms tonējat sava auto stiklus, noteikti izlasiet visus ar to saistītos ierobežojumus! Ministru kabineta noteikumu Nr. 295 punktā 3.2. “Stiklojuma stāvoklis” noteikts, ka Latvijā drīkst tonēt tikai priekšējā vējstikla augšmalu, savukārt priekšējiem sānu durvju stikliem gaismas caurlaidība nedrīkst būt mazāka par 70%. Pārējo logu tonēšanai ierobežojumu nav. Tāpat automašīnas stiklu tonēšanu kontrolē noteikumi par transportlīdzekļu valsts ikgadējo tehnisko apskati un tehnisko kontroli.

Tonēšanas procesā šos noteikumus vajadzētu ievērot, pretējā gadījumā nāksies ne tikai atbrīvoties no plēves un ”izmest vējā” garās darba stundas un finansiālo ieguldījumu, bet arī nevarēsiet iziet tehnisko apskati un tiksiet pie barga naudas soda.

 1. Ja iespējams – uzticiet darbu profesionālim!
  Auto stiklu tonēšana ir ļoti sarežģīts un laikietilpīgs darbs, kas prasa ļoti koncentrētu uzmanību un saistās ar daudz un dažādām niansēm, tādēļ, ja ir iespējams, uzticiet šo darbu profesionālim! Jā, tādā gadījumā tas nozīmē lielāku finansiālu ieguldījumu nekā tad, ja automašīnas stiklus esat plānojis tonēt pats, taču vairumā gadījumu tas atmaksājas, jo patstāvīga stiklu tonēšana neizdodas tā, kā sākumā plānots, līdz ar to tāpat nākas vērsties pēc profesionāļa palīdzības un būs jāieguldas atkārtoti.

Lai būtu drošs, ka vēlāk nepiedzīvojat vilšanos, noteikti apskatiet atsauksmes par izvēlēto profesionāli un nebaidieties ar to sazināties, lai noskaidrotu visus sev interesējošos jautājumus. Noteikti salīdziniet dažādas opcijas, jo tikai tā varēsiet atrast labāko meistaru un būt drošs, ka nepārmaksājat!

 1. Izvēlieties piemērotu un kvalitatīvu materiālu!
  Šobrīd tirgū pieejami gan lētākas, gan dārgākas auto logu tonēšanas plēves, tomēr dārgs ne vienmēr nozīmē labs, tādēļ veiciet izpēti! Izvēlieties vizuāli pievilcīgu, kā arī kvalitatīvu materiālu, kas nāk komplektā ar ražotāja garantiju! Galvenokārt auto stiklu tonēšanai tiek izmantotas divu veidu plēves:

  ● Krāsota plēve. Kā iespējams nojaust pēc nosaukuma, šāda tonējošā plēve ir noteiktā krāsā. Galvenās priekšrocības: bloķē saules starus, lēts materiāls. Galvenie trūkumi: nav aizsargājošā slāņa, ilgtermiņā maina izskatu un viegli skrāpējas.

  ● Metalizēta plēve. Kā iespējams nojaust pēc nosaukuma, šāda tonējošā plēve ir ar metalizētu jeb spoguļefektu. Galvenās priekšrocības: vizuāli pievilcīga, pasargā no karstuma un UV stariem, lielāks pretskrāpēšanas slānis, ilgtermiņā nemaina izskatu. Galvenais trūkums: dārgs materiāls.

Atcerieties, ka tonējošo plēvi ir iespējams pārbaudīt tikai pirms tonēšanas, tādēļ izvēles process ir ļoti atbildīgs! Ņemiet vērā, ka, vēloties ietaupīt, pēc tam var nākties maksāt dubultā, tā kā neilgu laiku pēc stiklu tonēšanas nekvalitatīva plēve var sākt mainīt savu sākotnējo izskatu – burbuļoties, lobīties, kā arī izbalēt.

 1. Parūpējieties par auto pirms tonēšanas!
  Auto stiklu tonēšana sākas ar auto sagatavošanu, tādēļ veltiet laiku un parūpējieties par auto pirms tonēšanas! Veiciet vairākus soļus:
 1. 1-3 dienas pirms tonēšanas nomazgājiet visu auto virsbūvi! Tomēr neizmantojiet abrazīvus līdzekļus, kas pēc tam varētu kaitēt tonēšanas materiāliem – noskalojiet virsbūvi, sajaucot pāris pilienus trauku līdzekļa ar siltu ūdeni.

2. Kārtīgi iztīriet visas logu spraugas un savienojumu vietas! Notīriet abas logu puses! Tīrīšanai izmantojiet tādu pašu trauku līdzekļa un silta ūdens šķīdumu – apsmidziniet ar to logus un pēc tam ar mikrošķiedras lupatiņu noņemiet visus netīrumus.

3. Noņemiet no auto logiem visas uzlīmes vai jebkuras citas līmvielas, kas var apgrūtināt plēves pielīmēšanu!

Jo rūpīgāk sagatavosiet auto stiklus tonēšanai, jo lielāka iespēja, ka plēve uz stikla pielips un piekļausies labāk. Jebkurš mazākais netīrums uz stikla var negatīvi ietekmēt plēves vizuālo izskatu, tādēļ pirms tonēšanas ir svarīgi vēlreiz pārbaudiet stiklu tīrību!

 1. Ziniet, kā rūpēties par tonētiem auto logiem!
  Tāpat kā rūpīgi jāizvēlas tonēšanas materiāli un speciālists, kas veiks auto stiklu tonēšanu, pēc tam ir jāzina, kā rūpēties par tonētiem auto logiem! Pirmkārt, ņemiet vērā, ka plēvei ir nepieciešamas vairākas dienas, lai tā pilnībā nožūtu un piekļautos auto stikliem – tas nozīmē, ka šo dienu laikā nevajadzētu pieskarties stikliem un/vai mazgāt un citādi tos aprūpēt. Otrkārt, pēc tam, kad tonējošā plēve ir pilnībā nožuvusi un piekļāvusies auto stikliem, stiklu kopšanai izmantojiet tikai un vienīgi līdzekļus, kas nesatur amonjaku un tīriet tos ar mikrošķiedras lupatiņu! Izvairieties no jebkādiem abrazīviem līdzekļiem un piederumiem, kas varētu bojāt tonējošo plēvi!

Auto logu tonēšana ne tikai padara auto vizuāli pievilcīgāku un modernāku, bet arī pasargā no tiešiem saules stariem un karstuma, kaitīgajiem UV stariem un svešiem skatieniem auto salonā. Tomēr, pirms tonēt auto stiklus, noskaidrojiet visus ar to saistītos ierobežojumus, lai vēlāk nenāktos piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus!

Rūpējoties par savu auto, neaizmirstiet parūpēties par tādu svarīgu lietu kā auto apdrošināšana – OCTA apdrošināšana un arī KASKO ātri, ērti un izdevīgi pieejama Octas.lv. Ienāciet un izvēlieties sev un savam auto labāko!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.