Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Autoceļu atputekļošanai aprīlī un maijā izlietoti kopumā 310 050 eiro

Foto – lvceli.lv

Valsts autoceļi ar grants segumu šogad aprīlī un maijā atputekļoti 241 kilometra garumā, tam izlietojot 310 050 eiro, aģentūru LETA informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus LVC pārstāvji atzīmē, ka šajā vasaras sezonā plānots atputekļot 451 kilometru valsts autoceļu ar grants segumu, vēsta LETA.

LVC skaidro, ka pavasaris ir salīdzinoši sauss, tāpēc pieprasījums pēc atputekļošanas bija jau martā.

Grants segumu atputekļošana veicama posmos ar pastāvīgu satiksmes intensitāti apdzīvotu vietu, māju, skolu un sabiedriski nozīmīgu vietu tuvumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz valsts autoceļiem visplašāk lietotais atputekļošanas reaģents ir kalcija hlorīda šķīdums vai pārslas. Grants segumam pirms atputekļošanas ir jābūt līdzenam, bez bedrēm un citiem defektiem. Ja nepieciešams, jāparedz grants seguma planēšana vai profilēšana, ieteicams to veikt tieši pirms atputekļošanas reaģenta iestrādes. Ja mitrums grants segumā ir nepietiekams, tad pirms kalcija hlorīda pārslu kaisīšanas ceļš tiek arī mitrināts.

Atputekļošanas biežums atkarīgs no satiksmes intensitātes, laika apstākļiem jeb nokrišņiem un ceļu uzturēšanas darbiem, piemēram, pēc greiderēšanas atputekļošanas efekts nesaglabājas.

Šo iemeslu dēļ, atputekļošanu var nākties veikt atkārtoti, piemēram, 2021.gadā atputekļošanu plānoja uz 438 kilometriem autoceļu, bet tā kā daudzviet bija nepieciešamība atputekļot atkārtoti, faktiskais apjoms sasniedza 691 kilometru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atputekļošanai paredzēto posmu sarakstu veido, vadoties pēc vienotiem kritērijiem, kas apkopoti LVC izstrādātajās Vadlīnijās autoceļu ar nesaistīta materiāla segumu atputekļošanai.

Latvijas valsts ceļu tīklā ir 20 041 kilometrs ceļu un vairāk nekā puse jeb 10 680 kilometru ir ar grants segumu. Lielākoties tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.