Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Autovadītājiem šovakar Kurzemē jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem

Foto – lvceli.lv

Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šovakar Kurzemē un nakts gaitā arī Latvijas centrālajos un austrumu rajonos gaidāms sasalstošs lietus – atkala, kas uz ceļiem veidos stipru apledojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī prognozēta arī stipra migla visā valsts teritorijā. Tāpēc, plānojot braucienus, jārēķinās ar papildu laiku ceļam un būt īpaši piesardzīgiem pie stūres – izvēlēties drošu braukšanas ātrumu un distanci. “Atgādinām, ka apledojums uz ceļiem var veidoties atkārtoti, arī pēc apstrādes ar reaģentiem,” norāda Latvijas Valsts ceļi.

Jaunā gada pirmajās dienās meteorologi prognozē atkusni, tajā īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu. Šo ceļu bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos apstākļos tas nav efektīvi, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. Autobraucējiem jārēķinās, ka grants autoceļi atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji.

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa grants autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm. Aicinām izvēlēties braukšanas apstākļiem atbilstošu ātrumu un braukšanas stilu. Ļoti uzmanīgiem šajos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma Twitter un Facebook kontos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.