Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Bārtas kultūras namā būs seminārs “Bārtas baznīca”

Ceturtdien, 16. jūnijā, pulksten 12 Bārtas kultūras nama mazajā zālē norisināsies seminārs, veltīts senās Bārtas baznīcas vēstures jautājumiem “Bārtas baznīca”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Semināra pirmā daļa veltīta vēsturei, bet otrās daļas galvenā tēma – sakrālais tūrisms. Pasākumā piedalīsies arī Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Grobiņas iecirkņa prāvests Ainars Jaunskalže un Krūtes-Bārtas draudzes mācītājs Pēteris Kalks, informē Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde.

No Liepājas pilsētas arhitekta Paula Maksa Berči projektētās Bārtas baznīcas šodien redzamas tikai drupas, bet savulaik tā bijusi ievērojama garīgās dzīves un mūzikas centrs, kur dziedājuši kori, operdziedoņi, spēlējuši orķestri. 1835. gadā, tā laika baznīcas mācītāja G. Bražes pamudināts, baznīcas ērģelnieks Juris Bergmanis sāka mācīt pagasta bērnus, un šis notikums kļuva par izglītības aizsākumu Bārtas pagastā.
Otrā pasaules kara laikā baznīca smagi cieta, bet draudze to centās atjaunot. 1961. gada rudenī ar Liepājas rajona darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejas lēmumu Bārtas-Dunikas draudze tiek slēgta un baznīcas atjaunošanu aizliedz.

Semināra programmu skatīt šeit.

Foto no Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvaldes arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.