Bendika desmit kilometru iedzīšanā finišē 48. vietā

Foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas biatloniste Baiba Bendika svētdien desmit kilometru iedzīšanā finišēja 48.vietā un par čempioni kļuva norvēģiete Marte Ulsbū Reiselanna.

Reiselanna izcīnīja savu trešo zelta medaļu Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, kur viņai ir arī bronzas medaļa 15 kilometru distancē. Iedzīšanā viņa finišēja pēc 34 minūtēm un 46,9 sekundēm, šaušanā kļūdoties vienu reizi, vēsta LETA.

Otrā finišēja zviedriete Elvīra Ēberja, līderei atpaliekot vienu minūti un 36,5 sekundes. Viņa pieļāva trīs kļūdas šaušanā.

Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Tirila Ekhofa, kura neprecīzi šāva trīs reizes un līderei atpalika vienu minūti un 48,7 sekundes.

Bendika startēja ar 50.numuru. Sprintā piektdien Bendika ieņēma 50.vietu, no uzvarētājas Reiselannas atpaliekot par divām minūtēm un 36,4 sekundēm. Ar šādu deficītu latviete uzsāka sacensības.

Latvijas sportiste pirmajā guļus šaušanā pieļāva divas kļūdas, tomēr pakāpās par divām pozīcījām, bet otrajā – vienu. Trešajā šaušanā stāvus Bendikai bija divas kļūdas, bet pēdējā šaušanā viņa netrāpīja vēl vienam mērķim, tomēr ar labu slēpošanu spēja pakāpties par divām pozīcijām, finišējot 48.vietā un līderei atpaliekot sešas minūtes un 25 sekundes.

Pirmā trasē devās norvēģiete, bet viņai ar 30,9 sekunžu atstarpi sekoja sudraba laureāte sprintā Ēberja, bet ar 37,2 sekunžu atstarpi – bronzas godalgas ieguvēja Doroteja Vīrere no Itālijas.

Startam bija pieteiktas 60 sportistes, tomēr trīs sportistes, tostarp Johanna Taliharema no Igaunijas.

Latvijas biatloniste 2018.gada olimpiskajās spēlēs Phjončhanā sprintā finišēja 39.vietā, bet iedzīšanā pakāpās uz 33.vietu.

Iepriekš aizvadītajā 15 kilometru “klasikā” Pekinā Bendika sasniedza sliktāko rezultātu savā olimpietes karjerā, ar sešām soda minūtēm ieņemdama 58.vietu.

Šajā sezonā iedzīšanā Bendika Pasaules kausa posmos startējusi divreiz, gan Hohfilcenē ar piecām kļūdām šaušanā, gan Oberhofā ar sešiem “pūdeļiem” ierindojoties 37.vietā.

Pekinas olimpiskās spēles notiks no 4. līdz 20.februārim.