Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Biežāk pieļautās kļūdas auto riepu glabāšanā

Lai arī vēl nav pienācis tas laiks, kad ziemas riepas tiek mainītas uz vasaras riepām, domāt par piemērotu apstākļu nodrošināšanu riepu glabāšanai nekad nav par ātru. Kļūdas, kas tiek pieļautas nesezonas riepu glabāšanā, samazinās to kalpošanas laiku, liedzot iespēju izmantot noglabātās riepas atkārtoti un ietaupīt ģimenes budžeta līdzekļus. 

Neatbilstoša temperatūra

Straujas temperatūras svārstības un pārāk karsta vai auksta glabāšanas temperatūra paātrina riepas gumijas novecošanos un plaisu veidošanos tajās.

Ziemas riepas vislabāk ir glabāt sausā, tīrā un labi vēdinātā telpā, kurā ir iespējams uzturēt vienmērīgu temperatūru. Optimālais glabāšanas temperatūras intervāls ir no 10°C līdz 25°C. Tas pats ir jāievēro, ja ir jāuzglabā vasaras vai vissezonas riepas.

Atstāšana tiešos saules staros

Ilgstoša saules staru iedarbība un to radītais siltums samazina auto riepas stiprību un pakļauj to lielākam bojājumu riskam. Ja nav iespējams izmantot telpu bez logiem, vēlams riepas ievietot speciālos iepakojumos, kurus ir iespējams hermētiski noslēgt. Šādi iepakojumi aizkavēs eļļu iztvaikošanu no gumijas savienojumiem, saglabājot ilgāk visas to īpašības.

Laba vieta uzglabāšanai ir riepu garāža vai serviss, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Tādejādi Jūs būsiet pārliecināti, ka riepas tiek uzglabātas pareizi.

Riepu nenotīrīšana

Pirms riepas tiek novietotas glabāšanā tās ar piemērotu mazgāšanas līdzekli, ūdeni un birsti ir rūpīgi jānotīra. Pretējā gadījumā sezonas laikā uzkrātie netīrumi un tādu ķīmisko reaģentu kā sāls maisījuma, smērvielu vai degvielas pārpalikumi turpinās iedarboties uz riepas gumiju, vājinot tās struktūru. 

Nepareiza riepu novietošana

Nesezonas riepas ir iespējams glabāt stāvus jeb vertikāli, novietotas uz sāniem vienu virs otras vai pakārtas uz āķiem. Lai izvēlētos labāko glabāšanas veidu konkrētajai situācijai, vispirms ir jāsaprot, vai nesezonas riepas tiks glabātas ar vai bez diskiem.

Tērauda vai lietie diski ļauj riepas glabāt pakārtā veidā vai kārtotas vienu virs otras horizontāli, neizraisot lielus, neatgriezeniskus riepu gumijas bojājumus vai deformācijas. Lai gan horizontāli izvietotas riepas ir vēlams ik pa laikam pārkārtot, lai viss svars negultos tikai uz vienu apakšējo riepu.

Vissaudzīgākais riepu glabāšanas veids ir stāvus jeb vertikāli, izmantojot atbalsta plakni. Tieši šādi ir ieteicams glabāt riepas bez diskiem. 

MMK Riepu servisā ir iespējams ne tikai atrast vispiemērotākās riepas Rīgā, bet arī nodrošināt nesezonas riepu glabāšanai visatbilstošākos apstākļus. Turklāt šeit ir iespējama arī riepu montāža un riepu balansēšana.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.