Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Bondaru lūdz izdot kriminālvajāšanai

Prokuratūra par kādu iespējamu noziegumu rosinās Saeimu izdot kriminālvajāšanai Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru (AP), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas kārtības rullis paredz, ka par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret Saeimas locekli, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma.

Otrdien, 31.maijā, minētās komisijas darba kārtībā ir iekļauts jautājums par Ģenerālprokuratūras iesnieguma izskatīšanu. Iesnieguma nosaukums nav minēts, bet uz komisijas sēdi uzaicināta Rīgas tiesas apgabala prokurore Madara Griķe.

Komisijas vadītāja Janīna Kursīte-Pakule (NA) aģentūrai LETA teica, ka informācijai ir ierobežotas pieejamības statuss, tāpēc viņa nevarot atklāt, kuru deputātu prokuratūra lūdz izdot kriminālvajāšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reaģējot uz prokuratūras lūgumu izdot viņu kriminālvajāšanai, Bondars domā atkāpties no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja amata un nekandidēt 14.Saeimas vēlēšanās, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Bondars aģentūrai LETA nekomentēja, vai plāno paziņot par šādiem lēmumiem.

Deputāts savā gaidāmajā paziņojumā presei plāno pavēstīt, ka nav vainīgs saistībā ar prokuratūras virzīto lietu. Viņš uzskata, ka šī ir ne tikai politiska, bet arī pret viņa ģimeni vērsta lieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LTV ziņo, ka pieprasījums par Bondara izdošanu kriminālvajāšanai saistīts ar lietu par aizdomīgo līgumu ar sievu, kas garantē ģimenes mājas neatņemšanu lietā par zaudējumu nodarīšanu “Latvijas Krājbankai”.

Saskaņā ar LTV raidījuma “De facto” 2018.gadā ziņoto, Valsts policija sākusi kriminālprocesu, lai noskaidrotu, vai Bondara noslēgtā vienošanos ar sievu Ievu Bondari par mantas sadali nav viltota.

Šis līgums garantē, ka politiķim nevarētu atņemt ģimenes māju gadījumā, ja tiesa atzītu Bondaru par vainīgu zaudējumu nodarīšanā “Latvijas Krājbankai”, teikts raidījumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bondaru ģimenes māja Mārupē ir politiķa sievas atsevišķa manta. Tas ierakstīts zemesgrāmatā 2017.gada vasarā, taču Bondari apgalvo, ka par māju kā atsevišķu mantu vienojušies jau 11 gadus agrāk – 2006.gadā. Tomēr nezināmu iemeslu dēļ līgumu nav reģistrējuši.

Bondara līgumu ar sievu Valsts policijai lūdza pārbaudīt Bondara poliskais oponents – Aleksejs Rosļikovs. Policija ierosināja pārbaudi, bet Bondars sniedza paskaidrojumus.

2018.gada vasaras sākumā policija saņēma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārsūtītu iesniegumu un sāka izmeklēšanu par dokumentu viltošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.