Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Cīravas pagasta iedzīvotāji sākuši vākt parakstus Aptiekas dižozola saglabāšanai

Dienvidkurzemes novada Cīravas pagasta iedzīvotāji portālā “Manabalss.lv” sākuši parakstu vākšanu par pašvaldības ceļa pārvietošanu ārpus Aptiekas dižozola aizsargājamās teritorijas, aģentūru LETA informēja aktīvistu pārstāvis Ivars Šmits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji vēlas mainīt pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados nelegāli iebraukta, bet tagad pašvaldības turējumā esoša ceļa atrašanās vietu, kas šobrīd vedot pāri dižozola saknēm un tā aizsargājamai teritorijai.

Mērķis esot novērst negatīvu ietekmi uz aizsargājamā koka attīstību un nodrošinātu tā ilgmūžību.

Ozols aug Cīravas pagastā pie Ozoliņu mājām. Okupācijas gados meleorācija negatīvi ietekmējusi ozolam pieejamo valgmi un caur tā zariem izvilkta elektrolīnija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ozoliņu māju saimnieki kopj un rūpējas par ozolu un jau vairāk nekā 30 gadus cīnās, lai tiktu pārcelts jau pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados nesaskaņoti iebruktais ceļš, kas atrodas trīs metrus no ozola stumbra un šķērso dižozola saknes.

Laikam ejot un valsts iekārtām mainoties, ceļš mainījis statusu un nu jau kļuvis par pašvaldības aprūpē esošu ceļu, kuru regulāri kopj, uzlabo un aizvien intensīvāk izmanto.

Māju saimniece Māra Vidnere vairākkārt vērsusies gan Cīravas pagasta pārvaldē, gan Dienvidkurzemes novada pašvaldībā, gan Aizputes novada administrācijā, gan Dabas aizsardzības pārvaldē, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un citur ar lūgumiem pārvietot autoceļu tālāk no ozola, ārpus tā aizsargājamās zonas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iestādēm piesaistot divus dažādus kokkopjus, konstatēts, ka izbūvētais ceļš neesot labvēlīgs kokam, tomēr neesot arī būtiski nelabvēlīgi ietekmējis koka attīstību.

Pašlaik portālā “Manabalss.lv” par šo iniciatīvu parakstījušies 19 iedzīvotāji. Lai to iesniegtu pašvaldībai, nepieciešams savākt kopumā 400 parakstu.

Māras Vidneres foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.