Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ Liepājas dome uz laiku aptur deputātes Ludmilas Rjazanovas pilnvaras

Foto – Liepājas dome

Ceturtdien Liepājas domes sēdē apstiprināts lēmums uz laiku apturēt deputātes Ludmilas Rjazanovas (S) pilnvaras, jo viņai nav derīga Covid-19 sertifikāta, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz deputātes pilnvaru apturēšanas laiku viņas vietā stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis derīgu Covid-19 sertifikātu. Jaunā deputāta pilnvaras vēl jāapstiprina nākamajā domes sēdē.

Kā skaidro Freidenfelde, atbilstoši Liepājas vēlēšanu komisijas sniegtajām ziņām, deputāte Rjazanova līdz šā gada 15.novembrim nav uzrādījusi Vēlēšanu komisijai sertifikātu vai klīniskās universitātes slimnīcas speciālista vai konsīlija atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku.

Saskaņā ar likuma “Par pagaidu papildu prasībām Saeimas deputātu un pašvaldību domju deputātu darbam” pašvaldības domes deputāta pilnvaras īstenot ir tiesīgs tikai tāds deputāts, kurš līdz 15.novembrim ir ieguvis un uzrādījis pašvaldības vēlēšanu komisijai Covid-19 sertifikātu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka pret Covid-19 nevakcinētā un šo slimību nepārslimojusī Liepājas domes deputāte Rjazanova apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā par viņas deputāta pilnvaru ierobežojumu.

Rjazanova apstiprināja, ka viņai nav derīga Covid-19 sertifikāta. Viņai esot ģimenes ārsta izziņa par to, ka atbilstoši viņas veselības stāvoklim vakcinācija pret Covid-19 ir nevēlama.

Šādai ģimenes ārsta izziņai gan nav nozīmes likuma izpratnē. Likumā noteikts, ka atzinumu par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku var sniegt tikai klīniskās universitātes slimnīcas speciālists vai ārstu konsīlijs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rjazanovas ieskatā likuma norma, kas liedz nevakcinētam deputātam strādāt pat attālināti, ir pārlieku ierobežojoša, jo attālinātajā darbā viņa neapdraud savus līdzcilvēkus.

Rjazanova iepriekš pauda neapmierinātību ar vakcinācijas kārtību, proti, viņas ieskatā pirms vakcinācijas būtu jānosaka antivielu daudzums, jāizvērtē cilvēka veselības stāvoklis, kas netiekot darīts. Deputāte uzsvēra, ka sadzīvē viņa ievēro visas epidemioloģiskās drošības prasības – lieto sejas masku, ievēro distanci un higiēnas prasības.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.