Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dabas vērotājs Vilis Bukšs: “Martā ziema var izspēlēt ne vienu vien ziemīgu stiķi”

Vilis Bukšs. Foto – brivbridis.lv

“Mana vecmāmuļa teica: Marts ir kā vīrietis, tikai ar sievietes dabu. Te raud, te smejas. Te saulīte muguru glāsta, te ziemeļvējš sniegu bārsta,” savā blogā raksta dabas vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Marts pēc savas būtības vēl nav īsts pavasaris, bet gan priekšpavasaris. Ticējums saka, ja janvārī ir marts, tad martā janvāris. Pagājušais janvāris šogad bija ar maigai ziemai raksturīgiem laika apstākļiem un tā ir zīme, ka martā ziema vēl var mēģināt atspēlēties. Savukārt kopumā siltais februāris norāda uz to, ka martā ziema var izspēlēt ne vienu vien ziemīgu stiķi. Vērojot 1. un 2. februāri, kas paredz martu un pavasari, tad marts un kopumā pavasaris būs ar mainīgiem laika apstākļiem, salīdzinoši vēss un sausāks kā parasti.

Līdzīgi laika apstākļi, kā šobrīd februārī, turpināsies arī tālāk marta pirmajā pusē. Dienās lielākoties atkušņi, bet naktīs piesals. Skaidrās naktīs dažviet temperatūra var nokrist līdz mīnus 12, 15 grādiem. Saulainās dienās līdz plus 6 grādiem. Šajā laikā pārsvarā lēni līdz nelieli vēji un nokrišņu maz. Ceļi vietām apledos.

Mēneša vidū būs vairāk dienu, kad mākoņi mīsies ar sauli. Nokrišņi, kas var būt sniegs, lietus, īslaicīgi. Temperatūra dienas laikā plus 2, plus 7 grādi. Naktīs pārsvarā ap nulli. Apledojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmā pavasara mēneša otrajā pusē, laikā līdz Pavasara Mārai (25. marts), laikapstākļi mainīgi. Laikā ap 20. martu daudzviet neliels nakts sals, kas var sasniegt 10 grādu atzīmi. Dienas laikā temperatūra ap un drusciņ virs nulles. Nelieli dažāda veida nokrišņi. Apledojums. Vēlāk, pēc Pavasara Māras (25. marts), vairāk saulainu dienu un kļūs siltāks. Nokrišņi īslaicīgi. Temperatūra var sasniegt plus 10, 12 grādus un arī naktis paies bez sala. Tālāk, līdz Lieldienām (17. aprīlis), vēl iespējamas naktis ar nelielu salu, kad temperatūra var pazemināsies līdz mīnus 3, 5 grādiem.

Kopumā marts ar šā mēneša vidējiem rādījumiem temperatūru ziņā rādās būt tuvu nullei. Nokrišņu mazāk kā parasti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.