Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dermatologs vismaz reizi dzīvē jāapmeklē ikvienam

Mums kā Ziemeļeiropas valstij, kurā vairums cilvēku ir ar gaišu un jutīgu ādu, ir īpaši jāpievērš uzmanība mūsu lielāka orgāna veselībai. Ādas problēmas Latvijas iedzīvotāju vidū ir samērā izplatītas – alerģijas, dermatīti, pinnes, arī sēnīšu infekcijas. Diemžēl šo problēmu diagnosticēšana un savlaicīgā ārstēšana daudzos gadījumos nenotiek, jo nepietiekami tiek novērtēta situācijas nopietnību, arī mēģināts tikt galā pašu spēkiem. Līdz ar to dermatologs daudzos gadījumos jau tiek apmeklēts novēloti, kad slimība ir ielaista un grūtāk ārstējama. Bet ādas onkoloģisko slimību gadījumā vilcināšanās apmeklēt ārstu pat var maksāt dzīvību.

Jānovērtē ādas stāvoklis, lai atbilstoši aprūpētu

Dermatologs vismaz reizi dzīvē būtu jāapmeklē ikvienam cilvēkam, lai speciālists varētu novērtēt ādas stāvokli, noteikt tās tipu un rekomendēt, kā vislabāk par to rūpēties, lai samazinātu ādas slimību riskus. Tāpat dermatologs arī var ieteikt, cik bieži ādu vajadzētu pārbaudīt profilaktiskos nolūkos. Ja ir paaugstināti riski, piemēram, onkoloģiskie gadījumi ģimenē, veselības problēmas, hroniskas ādas slimības, nepieciešamība bieži uzturēties saulē, tad dermatologs ieteiks pārbaudes ieplānot vismaz reizi gadā. Tas ļauj iespējamās saslimšanas diagnosticēt agrīni, palielinot ārstēšanas efektivitāti. Vizītē pie dermatologa arī ikviens var uzzināt, kā labāk kopt tieši viņa ādu, kādus kosmētiskos līdzekļus izvēlēties, kā nodrošināt aizsardzību no UV stariem ar piemērotu saules aizsargkrēmu.

Melanoma – agrīna diagnostika glābj dzīvību

Dati liecina, ka pēdējos gados arī Latvijā strauji pieaudzis melanomas jeb ādas vēža pacientu skaits. Ar šo nežēlīgo slimību saskaras arvien jaunāki cilvēki, pat jaunieši. Tāpēc dermatologa apmeklējums un dažādu melanomas risku izvērtējums ir ļoti būtisks ikvienam cilvēkam. It īpaši, ja uz ķermeņa ir daudz dzimumzīmju un citu ādas veidojumu. Tie ir rūpīgi jānovēro un regulāri jāpārbauda. Obligāti dermatologs jāapmeklē, ja ādas veidojumi īsā laikā mainījuši savu izskatu, formu, sākuši niezēt. Kā arī jāpievērš uzmanība, vai uz ķermeņa neparādās jauni līdz šim nebijuši veidojumi. Tādā gadījumā agrīna diagnostika ir izšķiroša, lai savlaicīgi uzsāktu efektīvu ārstēšanu, ja tas nepieciešams.

Kādas ādas problēmas ir dermatologa pārziņā?

Jāatceras, ka dermatologa darba lauks ir tiešām plašs. Šis speciālists var diagnosticēt un sekmīgi ārstēt ļoti dažādas ādas problēmas, uzlabojot savu pacientu ikdienu un dzīves kvalitāti. Dermatologs palīdzēs šādu saslimšanu gadījuma:
• ādas parazitārās slimības – kašķis, pedikuloze u. c.;
• strutainas un vīrusa saslimšanas – furunkuloze, herpes. u. c.;
• ādas un nagu sēnīšslimības;
• dažādi ādas veidojumi un to stāvoklis;
• sejas ādas slimības – akne, periorāls dermatīts u. c.;
• akūti un hroniski ādas stāvokļi un slimības.

Ar ādas diskomfortu nav jāsamierinās

Šķiet, ka sausa, jutīga un alerģiska āda jau tiek uztverta kā norma, jo mūsu klimatā tas ir raksturīgi. Bet tas nenozīmē, ka ar to jāsamierinās un ka ādas stāvokli nevar uzlabot. Tas ir iespējams, izvērtējot situāciju, apzinoties cēloņus, kā arī pielietojot atbilstošas metodes un ārstēšanu, kas samazinātu šo diskomfortu. Dermatologs var sniegt rekomendācijas par ādas kopšanu, kā arī izmaiņām dzīvesveidā, kas veicinās ādas stāvokļa uzlabošanos. Tāpat dermatoloģiskajās klīnikās pieejami dažādi mūsdienīgi pakalpojumi un ierīces, ar kuru palīdzību sekmīgi var gan ārstēt ādu, gan uzlabot tās estētiku.

Piesakiet vizīti pie pieredzējuša dermatologa klīnikā ERAESTHETIC.LV.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.