Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemē pieminēs komunistiskā genocīda upurus

  1. gada 25. marts ir diena, kad pieminam un atceramies deportācijas un komunistiskā genocīda upurus. Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde aicina apmeklēt Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītus atceres pasākumus.

Piemiņas pasākumā Grobiņas pagasta Tores stacijā pulksten 14 sanākušos uzrunās Dienvidkurzemes novada un Liepājas pilsētas pašvaldību, kā arī Liepājas okupācijas muzeja pārstāvji. Uzstāsies Gaviezes kultūras nama ansamblis, bet pasākuma dalībniekus cienās ar siltu ēdienu un tēju. Tiks organizēts transports: 13.00 no Bārtas, 13.30 no Gaviezes, Medzes, Dubeņiem, 13.40 no Grobiņas pilskalna (pieteikties, zvanot 26245579), portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Kalvenes kultūras namā pulksten 16 ar monoizrādi “Mana Magadana” uzstāsies aktieris un režisors Ēriks Vilsons. Izrādes pamatā ir Ē. Vilsona bērnības atmiņas par deportācijām, viņa mammas Zentas Vilsones vēstules un trimdā sarakstītie dzejoļi, kā arī dienasgrāmatas fragmenti par viņa 2013. gada braucienu uz Magadanu kopā ar režisori Dzintru Geku un fondu “Sibīrijas bērni”.

“Izrāde ir veltījums manai mammai, kura par iesaistīšanos pretpadomju grupā un mēģinājumu bēgt uz Zviedriju apcietināta 1945. gada augustā un 1946. gadā izsūtīta uz Sibīriju. Kā arī tas ir mans personisks skatījums uz Latvijas valsts veidošanās procesu,” stāsta izrādes autors.

Uz piemiņas un atceres pasākumiem iedzīvotāji aicināti arī citviet novadā.

Sestdien pulksten 11 Dienvidkurzemes novadā un vienlaicīgi citās Latvijas pašvaldībās norisināsies Valsts prezidenta kancelejas un Latvijas Nacionālā bibliotēkas sadarbībā ar SIA “Jāņa sēta” un Latvijas Pašvaldību savienības rīkotais piemiņas pasākums “Aizvestie. Neaizmirstie”, kura laikā tiks nolasīti izsūtīto vārdi, vecums un dzīvesvieta, lasījumus ievadot Valsts prezidenta Egila Levita uzrunai. Lasījumu tiešraidēm no 43 pašvaldībām varēs sekot līdz Latvijas sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv un Latvijas Nacionālās bibliotēkas mājas lapā www.lnb.lv, kā arī īpaši piemiņas pasākumam izstrādāta digitālā karte deportetie.kartes.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.