Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā konstatē šokējošu patvaļu – ļaundari aizbēruši Durbes upes izteku

Aizbērtā Durbes upes izteka. Foto – Valsts Vides dienests

Valsts vides dienests (VVD) sāks administratīvā pārkāpuma lietu par Durbes upes iztekas aizbēršanu, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušās nedēļas nogalē VVD saņēmis iedzīvotāju ziņojumu par to, ka Dienvidkurzemes novadā kāda pagaidām nenoskaidrota persona patvaļīgi aizbērusi Durbes upes izteku no Durbes ezera.

Novada pašvaldībai tika uzdots nekavējoties atjaunot upē ūdens tecējumu. Pirmdien VVD inspektori atkārtoti apsekoja pārkāpuma vietu un pārliecinājās, ka upes caurtece atjaunota.

Turpinās faktu noskaidrošana, VVD sāks administratīvā pārkāpuma lietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jebkuras izmaiņas upes morfoloģijā ietekmē ūdens bioloģiskos resursus. VVD vērtēs kādas iespējamas negatīvas sekas uz vidi un bioloģiskajiem resursiem ir atstājusi šāda nesaskaņota darbība.

Durbes upe ir pieskaitāma pie lašupēm un visā tās garumā ir iekļauta Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumu trešajā pielikumā minēto ūdenstilpju sarakstā, kurās lašveidīgo zivju nārsta laikā ir noteikts makšķerēšanas liegums.

VVD izsaka pateicību ziņotājiem un aicina atsaukties ikvienu, kam ir kāda informācija par notikuma apstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūrai LETA stāstīja Dunalkas, Vecpils, Durbes, Tadaiķu pagastu un Durbes pilsētas apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Kārkliņš, aizbērto upes izteku pašvaldības strādnieki atbrīvojuši jau vakar no rīta. Runājot par aizbēršanas iemesliem, Kārkliņš pieļāva, ka izteka aizbērta, lai Durbes ezerā paaugstinātu ūdens līmeni, kas esot ļoti zems.

Durbes upes izteka atrodas nomaļā vietā, kurai tuvākās mājvietas ir vairāku kilometru attālumā, taču ezeru iecienījuši makšķernieki, piebilda Kārkliņš.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, Durbes ezers ir senlejas sprostezers Dienvidkurzemes novadā. Ezera ūdens līmenis krities pēc Durbes upes regulēšanas 1929.-1930.gados un 1961.-1964.gados. Ezera vidējais dziļums ir 1,5 metri, bet maksimālais dziļums – 2,3 metri.

Durbes upe iztek no Durbes ezera, tek cauri Dienvidkurzemes novada Dunalkas, Cīravas un Sakas pagastiem. Durbes upes krastos atrodas Dunalka un Cīrava. Satekot kopā ar Tebru veido Sakas upi. Lielākās pietekas ir Aistere, Rāvene, Ilmuts, Akmene, Cepļupe, Rudīte, Gārde, Atupe, Andreviču valks, Kārpa, Dubeņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.