Dienvidkurzemes novada ložu šāvēji izcīna medaļas Latvijas čempionātā

Dienvidkurzemes novada ložu šāvēji no Aizputes pagājušās nedēļas nogalē trīs dienu garumā Tukumā un Dobelē startēja Latvijas čempionātā, mājās pārvedot dažāda kaluma godalgas.

Čempionāta pirmajā dienā pārsteigumu sagādāja pieredzējušais aizputnieks Raivis Balodis, kurš uzvarēja vingrinājumā “MŠ-60”, kurā dalībnieki šāva ar mazkalibra šauteni no stāvokļa guļus. Otro vietu ieguva dobelnieks Guntis Inauskis, bet trešais bija vēl viens Dobeles šāvējs Ēriks Filipēnoks. Ar ceturto vietu bija jāsamierinās aizputniekam Jānim Lasmanim, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada ložu šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms.

Sievietēm šajā vingrinājumā par Latvijas čempioni kļuva dobelniece Anete Tukiša, otrā bija Krāslavas pārstāve Laura Putne, trešajā vietā atstājot dobelnieci Amandu Zandersoni.

Otrajā dienā vingrinājumā “MŠ-3×20” vīriešiem otro vietu ieguva aizputnieks Rolands Liepiņš (561 punkts). Uzvarēja G. Inauskis (563), bet trešais bija J. Lasmanis (560).

Sievietēm vingrinājumā “MŠ-3×20” triumfēja A. Tukiša (565), otrā bija dobelniece Dženeta Evardsone, bet trešā – dobelniece Keita Urbevica (abām pa 562). Ceturto vietu ieguva aizputniece Marta Anmarija Bladžinauska.

Vingrinājumā “PŠ-60” finālā uzvarēja Balvu sportists Didzis Aleksāns, otro vietu izcīnīja R. Liepiņš, bet trešais palika tukumnieks Miķelis Ercmanis. Sievietēm dramatiskā finālā otrā bija aizputniece Kate Katrīna Lietavniece, piekāpjoties tikai K. Urbevicai. Trešā bija dobelniece Beāte Šmuksta.

Vingrinājumā “PŠ-MIX” uzvarēja tukumnieki M. Ercmanis/Una Birkmane, otrie bija dobelnieki A. Tukiša/Ralfs Čuhnovs, trešie palika B. Šmuksta/Aleksandrs Bargatins.

Desmit komandu vērtējumā uzvarēja Dobeles otrā komanda, otro vietu ieguva Dobeles pirmā komanda, bet trešie bija Tukuma šaušanas kluba pārstāvji. Dienvidkurzemes novada pirmā komanda ieguva ceturto vietu, bet otrā komanda palika desmitajā vietā.

J.O. Šalms norāda, ka J. Lasmanim “PŠ-60” finālā nācās samierināties ar piekto vietu, jo šāvējam bija problēmas ar kāju. Sportists pēc čempionāta tika nogādāts Gaiļezera slimnīcā.

“Latvijas čempionāts bija šaušanas sporta svētki. Tika godināti pasaules un Eiropas čempionāta laureāti, mūsu olimpieši – tukumnieks Lauris Strautmanis un dobelniece Agate Rašmane,” piebilst J.O. Šalms.