Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada piekrastē pacels dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” karogus

Ceturtdien, 20. jūnijā, pulksten 12 Bernātu pludmalē un pulksten 14 atpūtas vietā “Liedagi” tiks pacelts dabas pieejamības sertifikāta “NaaC” zaļi balti zaļais karogs, kas apliecina, ka abas šīs Dienvidkurzemes novada piekrastes atpūtas vietas atbilst dabas pieejamības kritērijiem un tās var izmantot visi – sākot ar cilvēkiem ratiņkrēslā un beidzot ar ģimenēm ar maziem bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms nedēļas 2024.gada NaaC sertifikāti un karogs tika pasniegti vēl divām piekrastes pašvaldībām – Tukuma novada Ķesterciema pludmalei un Talsu novada Rojas pludmalei, portālu “ReKurZeme” informē Latvijas Zaļās kustības valdes priekšsēdētājs Jānis Matulis.

LZK programmas “Saglabāsim Latvijas kāpas” vairāku projektu ietvaros tika veikta piekrastes publiskās infrastruktūras labiekārtošana, lai nodrošinātu dabas objektu un publiskās infrastruktūras pieejamību. Pateicoties Koalīcijas par tīru Baltiju (CCB) un Baltijas jūras Aizsardzības fonda (BaltCF) atbalstam, pēdējo piecu gadu laikā ir tikuši atjaunoti, jeb no jauna izbūvēti vairāki dabas pieejamības atpūtas objekti – Ainažos, Jūrkalnē, Mērsragā, Kaltenē, Ķesterciemā, Engurē, Bērzciemā, Bernātos un Ventspils poligonā.

2018.gadā, par godu Latvijas Simtgadei, Latvijas Zaļā kustība, kopā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” izstrādāja jaunu dabas pieejamības sertifikātu – NaaC (“Nature Accessible” ang.). Sertifikāts balstās uz konkrētu kritēriju īstenošanu un universālā dizaina principu ievērošanu dabas objektos. Tam ir divi līmeņi – dzeltenais sertifikāts, kas apliecina, ka konkrētais dabas objekts ir gandrīz pieejams, bet tomēr trūkst atsevišķi dabas pieejamības un universālā dizaina elementi, kas konkrēto objektu padarītu pilnīgi pieejamu un izmantojamu. Savukārt zaļais sertifikāts kā augstākais līmenis, kopā ar “NaaC” karoga piešķiršanu apliecina, ka konkrētais dabas objekts ir pilnīgi pieejams – sākot ar atbilstošu auto stāvvietu cilvēkiem ar invaliditāti un beidzot ar pieejamu universālu tualeti.

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.