Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā policija izņem ievērojamu daudzumu nelikumīgu šaujamieroču

Valsts policija Latvijā pie diviem vīriešiem atradusi ievērojamu daudzumu šaujamieroču, no kuriem daļa paredzēta realizēšanai melnajā tirgū, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Veicot izmeklēšanu, policija noskaidroja nelikumīgi glabāto priekšmetu atrašanās vietas, un šī gada augustā un septembrī veica kratīšanas vairākās vietās Aizkraukles novadā un Dienvidkurzemes novadā, kuru laikā no nelikumīgās aprites kopumā izņēma 17 dažāda veida šaujamieročus, 14 šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas, 4600 vienības ar munīciju, 11 spridzināšanas ietaises, četrus kilogramus sprāgstvielu un 82 senlietas.

Līdz šim izmeklēšanā gūtā informācija liecina, ka 1968.gadā un 1972.gadā dzimušie vīrieši nelikumīgos priekšmetus turējuši kolekcionēšanas nolūkā, bet daži eksemplāri bija paredzēti arī realizācijai nelegālajā tirgū.

Izņemtie šaujamieroči pārsvarā ir no Otrā pasaules kara laika, tostarp izņemti arī mūsdienīgāki ieroči.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban abos kriminālprocesos izmeklēšana turpinās, tostarp skaidrojot nelikumīgo priekšmetu izcelsmi.

Valsts policija uzsver, ka tās darbinieki seko līdzi nelegālo ieroču aprites jomai gan starptautiskā, gan vietējā mērogā, tostarp ņemot vērā arī dažādus ģeopolitiskos izaicinājumus. Šī ir joma, kurai esot pievērsta īpaša uzmanība un aktīva darba rezultātā šī gada sešos mēnešos par nelegālu šaujamieroču, to būtisko sastāvdaļu, munīcijas, sprāgstvielu vai sprāgstvielu ietaišu apriti valstī sākti 148 kriminālprocesi, kuru laikā no apgrozības izņemti vairāk nekā 130 šaujamieroči, teju 25 000 munīcijas vienību un ap 220 kilogramiem sprāgstvielas.

Policija atgādina, ka personas, kuras labprātīgi nodod bez attiecīgās atļaujas izgatavotu, iegādātu, nēsātu vai glabātu šaujamieroci, munīciju, lielas enerģijas pneimatisko ieroci, sprāgstvielu tiek atbrīvotas no kriminālatbildības, ja personas darbībās nav cita noziedzīga nodarījuma sastāva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un ziņot par personām, kuras nodarbojas ar nelegālo rūpalu vai ziņot par nelikumīgu ieroču iespējamām uzglabāšanas vietām, zvanot policijai pa tālruņa numuriem: 67075366; 67075359; 110 vai rakstot uz e-pastu onssnap@vp.gov.lv.

Foto – Valsts policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.