Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novada seši kori piedalīsies skatē Liepājā

Nīcas sieviešu koris. Foto – Uldis Dobelis

Svētdien, 23. aprīlī, no pulksten 11 Liepājas 1. ģimnāzijā notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koru koprepertuāra pārbaudes skate Dienvidkurzemes novada un Liepājas pilsētas sieviešu un jaukajiem koriem, izpildot trīs dziesmas no Dziesmu un deju svētku lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un svētku noslēguma koncerta “Kopā Augšup” koru repertuāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatē piedalīsies seši Dienvidkurzemes novada kori: Cīravas jauktais koris, Grobiņas jauktais koris “Vēl”, Nīcas sieviešu koris, Durbes sieviešu koris “Durbe”, Kazdangas jauktais koris un
Priekules sieviešu koris, vēsta Dienvidkurzemes novada Kultūras pārvalde.

“Dienvidkurzemes kori, kopš pēc pandēmijas atsākušies aktīvi mēģinājumi, ir ļoti auguši savā profesionalitātē, kā arī vairāki kori ir “atdzimuši”, piemēram Grobiņas un Kazdangas jauktie kori, par ko ir īpašs prieks, jo koru sastāvos ir daudz jaunu dalībnieku un tā ir patīkama tendence. Piebildīšu, ka ar skati vēl nekas nebeigsies. Darbs līdz jūlijam jāturpina, jo svētku repertuārs koriem ir gana sarežģīts un apjomīgs. Bet skatē novēlu visiem koriem veiksmi un lai labi skan, lai visi kopā varam tikties Rīgā Dziesmu un Deju svētkos!” dalās Liepājas koru apriņķa virsdiriģente Ilze Valce.

Koru sniegumu vērtēs žūrijas eksperti – Dziesmu svētku Goda virsdiriģents Arvīds Platpers un virsdiriģenti Romāns Vanags (žūrijas priekšsēdētājs), Māra Marnauza, Ārijs Šķepasts un Gints Ceplenieks. Žūrijas sekretārs Vitālijs Bariševs.

Savukārt 6. maijā Latvijas Universitātē, Rīgā, norisināsies vīru koru skates, kurā žūrija vērtēs ar Nīcas vīru kora sniegumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.