Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Dienvidkurzemes novadā sveic Nelliju Ozolu 103. jubilejā

Otrdien Dienvidkurzemes novada pašvaldības priekšsēdētājs Aivars Priedols un sociālā darbiniece Līga Geležina devās uz Dubeņiem apsveikt Nelliju Ozolu 103. jubilejā, vēsta Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nellijas kundzes ikdiena gan paiet pavisam mierīgi, taču viņa interesējas par dzīvi un notikumiem visapkārt, sarunājas ar tuviniekiem un klausās radio. Apbrīnojama ir viņas prāta skaidrība. “Šī laika dziesmas man nepatīk, patīk šlāgerīši un par politiku arī klausos. Tagad brāķē Ulmaņlaikus, padomju laikus, bet katram laikam bija arī savs labums,” viņa atzina tikšanās reizē.

Jubilāres bērnība pagājusi Užavas pusē. “Elku ciema galā pie upes bija Elku liepa. Tai visas vētras gājušas pāri. Vecajos laikos tur uz akmens lika ziedojumus. Tur netālu mēs dzīvojām,” viņa pastāstīja. Nellijas kundze mācījās Ventspils komercskolā un strādāja Užavas pagasta pārvaldē par grāmatvedi. Jaunībā patikuši koncerti, kino, teātri un ekskursijas.

Jubilārei ļoti patīk kavēties bērnības un jaunības atmiņās. “Es domās staigāju pa savām atmiņu taciņām. Man bija laimīga bērnība. Maza ganīju govis un aitas. Ziemassvētkos māte cēlās agri no rīta un izcepa kliņģeri, kas bija uz galda, kad cēlās bērni,” atcerējās Nellijas kundze. “Man ir ļoti daudz redzes atmiņu – skatos uz savu dzīvi kā fotogrāfijā. Pamatskolā noskatīju sev brūtgānu. Es nevarēju ciest kaimiņpuišus, bet viens gan man patika. 5. klasē kopā gājām uz skolu. Kad bija spēle “Pēdējais pāris laukā”, es nebēgu no viņa. Ļāvu lai ķer rokā. Un 25 gadu vecumā ar viņu apprecējos!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varbūt ilgdzīvošanas receptē ir kāda īpaša diēta? “Visu ēdām, kas izauga mājas dārziņā, veikalā pirkām tikai cukuru un sāli. Man no tēva puses ir ilgdzīvotāji. Ar uztraukumu gaidīju, vai pārsniegšu tēva vecumu – 103 gadus. Te nu esmu. Šausmīgi īss ir cilvēka mūžs, tik ātri dzīve aiztecējusi… Kādreiz 70 gadīgos uzskatīja par veciem, tagad man liekas, ka tas nav nekāds vecums. Jo vairāk gadu, jo vairāk gribas dzīvot,” jubilāre atklāja.

Ko Nellijas kundze novēlētu jaunajai paaudzei? “Galvenais ir mācīties! Lasīt grāmatas un rakstīt dienasgrāmatu,” viņa teic.

Foto – Dienvidkurzemes novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.