Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Doplerogrāfija – galvas un kakla asinsvadu veselība

Cilvēki bieži izvēlas nepievērst uzmanību savam veselības stāvoklim, nelielas izmaiņas savā pašsajūtā norakstot uz nogurumu, stresu vai citiem blakus apstākļiem. Taču, kurš cits par mums parūpēsies, ja ne mēs paši? Doplerogrāfija jeb dupleksā skenēšana ir viens no tiem izmeklējumiem, kura laikā būs iespēja izvērtēt galvas un kakla asinsvadu vispārējo stāvokli un iespējams atklāt galvassāpju, reiboņu, ausu trokšņu vai citu simptomu iemeslus.
 
Kādos gadījumos ieteicams veikt doplerogrāfiju?
Doplerogrāfija nereti ir kā pirmais izmeklējums, ko veic, lai noteiktu dažādu asinsvadu slimības. Tās laikā ārsts var precīzi noteikt asinsrites traucējumus un to pakāpi.

Izmeklējums ir nepieciešams, ja ir ilgstošas galvassāpes un galvas reiboņi, paaugstināts asinsspiediens vai citas sirds asinsvadu slimības, mugurkaula kakla daļas spondiloze, trokšņi ausīs, paaugstināts holesterīns, ateroskleroze, cukura diabēts. Tāpat doplerogrāfiju ir ieteicams veikt pēc insultiem un galvas traumām, ilgstošiem smēķētājiem, ja ir liekais svars un mazkustīgs dzīvesveids, kā arī, ja ģimenes vēsturē kādam ir bijis insults vai infarkts. 

Izmeklējums ir nesāpīgs un nekaitīgs, un to var veikt jebkurā vecumā pēc nepieciešamības. 

Iegūstiet drošus rezultātus
Veicot doplerogrāfiju, tiek iegūti vairāki dati, kas ārstam būtiski palīdz izprast pacienta galvas un kakla asinsvadu veselību, kā arī nepieciešamības gadījumā nozīmēt turpmākos izmeklējumus un ārstēšanu.  Izmeklējuma laikā:
• Tiek paradīti izmeklējamo asinsvadu anatomiskie attēli;
• Tiek reģistrēts asinsplūsmas virziens un ātrums;
• Tiek konstatētas izmaiņas asinsvadu plūsmā – piemēram, venozās atteces traucējumi;
• Tiek sniegta informācija par asinsvadu sieniņu biezumu;
• Uzrādās iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas: asinsvadu sašaurinājumi, artēriju nosprostojumu sabiezējumi, izgulsnējumi jeb pangas;
• Konstatētas iedzimtas asinsvadu attīstības īpatnības – samazināts diametrs, izlocījums vai papildus asinsvadu sazarojums.

Doplerogrāfija ļauj pasargāt sevi no dažādu sirds asinsvadu slimībām. Ikvienam pēc četrdesmit gadiem ir būtiski novērtēt galvas smadzeņu asinsrites stāvokli laikus, veicot gan kakla, gan galvas asinsvadu izmeklēšanu.

Ja Jums parādās simptomi, kas var norādīt uz izmaiņām galvas un kakla asinsvados, piesakieties uz izmeklējumu privātajā ārstu praksē “Alpino Pērle”. Pieteikties konsultācijai ir iespējams arī elektroniski www.alpinoperle.lv. Esiet atbildīgi – rūpējieties par savu veselību! 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.